Przybywa chętnych na nowe luksusowe apartamenty

Analizy, opinie

Rekordowe wyniki sprzedaży na rynku pierwotnym dotyczą w dużej mierze mieszkań z najbardziej popularnych segmentów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ożywienie jest widoczne również na rynku apartamentów.

fot. LT
fot. LT

W jednym ze swoich komunikatów prasowych REAS zwraca uwagę na wzrost sprzedaży najdroższych mieszkań deweloperskich (cena ponad 17 000 zł/mkw.). Według szacunków wspomnianej firmy, przez pierwsze trzy kwartały 2017 r. sprzedano już więcej luksusowych lokali niż w całym 2016 r. Od początku stycznia do końca września br. na pięciu największych rynkach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Trójmiasto) sprzedało się ponad 470 nowych mieszkań z ceną przekraczającą 17 000 zł/mkw. Najwięcej takich luksusowych lokali (ponad 2/3), obecnie można znaleźć na terenie Warszawy.

Analitycy REAS zwracają uwagę, że obrót apartamentami na razie stanowi niewielką część całego rynku pierwotnego, ale ma duży potencjał wzrostowy. Świadczy o tym wzrost sprzedaży odnotowany dla 2016 r. (około 60%). Na razie luksusowe lokale z Polski cechują się niewysoką ceną i relatywnie niewielką powierzchnią w porównaniu ze swoimi odpowiednikami oferowanymi na terenie Moskwy, Europy Zachodniej lub największych miast USA.

(A.P.)

źródło: REAS (www.reas.pl)

Czytaj także:

REAS: statystyki krakowskiego rynku nowych mieszkań w III kw. 2017 r.

Zamknij [x]

Czytaj także:

REAS: statystyki krakowskiego rynku nowych mieszkań w III kw. 2017 r.

Zamknij [x]