Giełda SBDiM: firmy wciąż planują nowe inwestycje

Na rynku

Pod koniec listopada Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zorganizuje 125. Krakowską Giełdę Domów i Mieszkań. Giełda ta zakończy tegoroczny sezon targowy, jednocześnie będzie też okazją do świętowania jubileuszu 20-lecia krakowskich giełd mieszkaniowych.

fot. EM
fot. EM

Wraz z rozwojem krakowskiego rynku mieszkaniowego, który zaowocował pojawieniem się dużej liczby firm deweloperskich, rosły także potrzeby wystawiennicze. Po pierwszych edycjach, które miały miejsce się w budynku Miastoprojektu Kraków, Giełdy przeniesiono do Hali PTG Sokół, gdzie odbywały się przez następnie kilkanaście lat. Od 2013 roku Giełdy odbywają się w Centrum Targowym Chemobudowa. Właśnie w tym miejscu, w połowie października odbyła się 124. Giełda SBDiM, która zgromadziła kilkudziesięciu wystawców, w tym czołowe firmy deweloperskie oraz firmy z branży finansowej, projektowej, pośrednictwa nieruchomości i media.

W katalogu giełdowym i na giełdowych stoiskach - oprócz dotychczasowej oferty - znaleźć można było także zapowiedzi i premiery kilku nowych inwestycji. Firma Activ Investment planuje nową realizację przy ul. Wadowickiej z terminem realizacji w 2020 roku. Budimex Nieruchomości wkrótce rozpocznie sprzedaż III etapu Osiedla #dobrego, które powstaje przy ul. Dobrego Pasterza. Będą to dwa siedmiopiętrowe budynki, w których powstanie 158 mieszkań o powierzchniach od 33 do 74 mkw. Inwestycja planowana jest do oddania w III kwartale 2019 roku. Budimex Nieruchomości oferuje także do sprzedaży budynek biurowo-usługowy na os. Avia (Nowe Czyżyny). W budynku o ciekawym kształcie rotundy zaprojektowano pomieszczenia przygotowane pod placówkę przedszkolną na parterze oraz część biurową na 1. i 2. piętrze.

W IV kwartale 2018 roku nową inwestycję planuje oddać spółka Budopol. Kameralny projekt w niskiej, dwupiętrowej zabudowie z poddaszem składać się będzie z 44 mieszkań o powierzchniach od 30 do 67 mkw. Mieszkania na parterze tej inwestycji będą miały wygrodzone ogródki.

Nową inwestycję planuje także firma Fronton. Kompleks Łagiewnickie Wzgórze powstanie przy ul. Fredry i będzie się składał z trzech budynków. Firma Super Krak w pierwszym etapie inwestycji Nowa Siewna zrealizuje budynek mieszkalny z 77 lokalami o metrażach od 42 do 106 mkw. Osiedle powstaje przy ul. Siewnej w dzielnicy Prądnik Biały. Jak czytamy w ofercie, zaprojektowano je z dbałością o m.in. doświetlenie i nasłonecznienie pomieszczeń, zapewnienie odpowiedniego standardu przestrzennego oraz prawidłowej akustyki i komfortu układów mieszkań.

Po raz pierwszy na Giełdzie SBDiM zaprezentowano ofertę kameralnego Osiedla Marzeń, zlokalizowanego nieopodal Wieliczki (na pograniczu miejscowości Sułków i Zabawa). W skład osiedla wchodzi 10 domków o powierzchni 100 mkw. (w zabudowie szeregowej i bliźniaczej) oraz dwa większe 170 mkw. (w zabudowie bliźniaczej). I etap osiedla oddany zostanie w I kw. 2018 roku.

Podczas konferencji prasowej odbywającej się w pierwszym dniu Giełdy Szymon Jungiewicz z Grupy Emmerson zaprezentował wykład pt. "Rekordowe wyniki krakowskiego rynku mieszkaniowego - podsumowanie trzech kwartałów 2017 roku". Janusz Michalczak z Dziennika Polskiego przedstawił relację z Warsztatów Dewelopera, które odbyły się w dniach 29-30 września w Rzeszowie. Rzeszów to dynamicznie rozwijające się miasto, które w ciągu ostatnich lat odniosło wielki sukces w zakresie realizacji inwestycji. Uczestnicy Warsztatów mieli możliwość zapoznania się z założeniami urbanistyczno-architektonicznymi stolicy Podkarpacia i głównymi kierunkami rozwoju miasta. Warsztaty były także okazją do poznania sytuacji na lokalnym rynku nieruchomości oraz inwestycji mieszkaniowych realizowanych na terenie Rzeszowa.

R.

Czytaj także:

GUS: Mniej rozpoczętych budów we wrześniu 2017 r.

Zamknij [x]

Czytaj także:

GUS: Mniej rozpoczętych budów we wrześniu 2017 r.

Zamknij [x]