Galileo w Skotnikach

Na rynku

Nie jest rzadkością, że osoby poszukujące większego mieszkania w Krakowie alternatywnie rozpatrują też zakup niewielkiego domu. Chęć posiadania większego mieszkania wiąże się najczęściej z powiększeniem rodziny lub potrzebą poprawy komfortu życia.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

W przypadku, gdy nie musimy mieszkać w ścisłym centrum, lokalizacja inwestycji w bardziej oddalonych od zabytkowej części miasta dzielnicach, lub wręcz w sąsiednich gminach, może mieć kilka dodatkowych zalet.

Po pierwsze, mamy możliwość zamieszkania na mniej intensywnie zabudowanych terenach i w kameralnej zabudowie, po drugie - przeciętna cena metrażu jest najczęściej niższa niż na wielkomiejskich osiedlach, a po trzecie - wraz z domem lub wydzielonym apartamentem najczęściej nabywamy także działkę, dzięki której w ciepłych miesiącach można spędzać więcej czasu na powietrzu. Oczywiście, własny dom to także dodatkowe obowiązki i zmiana trybu życia, więc przed podjęciem decyzji trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy.

Najczęściej oferty mniejszych domów znajdziemy na terenach sąsiadujących z Krakowem gmin. Jeżeli jednak nie chcemy wyprowadzać się z Krakowa, trzeba szukać na terenach mniej zurbanizowanych. Jedną z inwestycji skierowaną właśnie do osób pragnących zamieszkać na obszarach cechujących się niską zabudową jednorodzinną jest osiedle Domy Galileo przy ul. Unruga w Skotnikach.
Skotniki to dawna wieś, włączona do Krakowa w połowie minionego wieku. Obecnie obszar ten, leżący na południowy zachód od centrum, wchodzi w skład Dzielnicy VIII Dębniki. Na terenie Skotnik znajdują się poaustriackie forty, wchodzące w skład Twierdzy Kraków. Osoby lubiące rekreację z pewnością docenią w tej lokalizacji możliwość łatwego dojazdu, m.in. do Tyńca lub terenów położonych nad Wisłą.

Nazwa osiedla nawiązuje do słynnego astronoma, gdyż - jak czytamy na stronie inwestycji - w pogodne dni można tu obserwować gwieździste niebo. Osiedle Galileo składa się z 20 domów w zabudowie bliźniaczej, każdy z nich oznaczony jest łacińską nazwą jednego z gwiazdozbiorów. Oferowane metraże to 84 i 106 mkw. Na dolnej kondygnacji domów zaprojektowano salon z aneksem kuchennym oraz wiatrołap, a na górnej trzy sypialnie. Na planie każdej z kondygnacji znajdziemy także łazienkę. Komunikację między kondygnacjami zapewniają wewnętrzne schody. Jak podkreśla deweloper - firma Velo - projekt tworzony był w oparciu o intuicyjny rozkład pomieszczeń.

Domy realizowane są w technologii tradycyjnej, a ściany zewnętrzne i wewnętrzne są murowane. Wykończenie obejmuje gipsowe tynki wewnętrzne, betonowe wylewki oraz m.in. instalację centralnego ogrzewania z piecem dwufunkcyjnym i grzejnikami oraz ogrzewaniem podłogowym w łazience.

Powierzchnie działek pod domami zawierają się w przedziale od 302,70 do 472,10 mkw. Dojazd do nieruchomości zapewni wybrukowana droga osiedlowa, a przy każdym domu zaprojektowano dwa miejsca parkingowe.

Termin realizacji inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku.

R.

Czytaj także:

Przybywa chętnych na nowe luksusowe apartamenty

Zamknij [x]

Czytaj także:

Przybywa chętnych na nowe luksusowe apartamenty

Zamknij [x]