Szukaj nieruchomości na mapie dzielnic Krakowa

 

Inwestycje: Kraków Prądnik Biały (Dzieln. IV)

MIESZKANIA

Quelle Locum Sp. z o.o. Spółka Komandytowa inwestycja ul. Starego Dębu Park Leśny Bronowice - Bronowice Wielkie

Park Leśny Bronowice - Bronowice Wielkie

Metraż od 56 do 66 m2

Cena od 6 870 zł/m2

ul. Starego Dębu

Nokturn Deweloper inwestycja ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej Panorama Prądnik

Panorama Prądnik

Metraż od 48 do 70 m2

ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej

Super Krak S.A. inwestycja ul. Siewna 2D Nowa Siewna

Nowa Siewna

Metraż od 83 m2

ul. Siewna 2D

Tętnowski Development inwestycja ul. Pasteura Osiedle Pasteura

Osiedle Pasteura

Metraż od 32 do 58 m2

Cena od 7 600 zł/m2

ul. Pasteura

AWIM inwestycja ul. Witkowicka / ul. Urodzajna Wzgórze Witkowickie

Wzgórze Witkowickie

Metraż od 76 do 93 m2

Cena od 7 141 zł/m2

ul. Witkowicka / ul. Urodzajna

Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna inwestycja al. 29 Listopada / Meiera al. 29 Listopada / Meiera - bud. B

al. 29 Listopada / Meiera - bud. B

Metraż od 43 do 49 m2

Cena od 6 720 zł/m2

al. 29 Listopada / Meiera

Realimpex Inwestycje Sp. z o.o. Sp. k. inwestycja ul. Piaskowa Apartamenty Białe Piaski

Apartamenty Białe Piaski

Metraż od 132 do 132 m2

Cena od 6 747 zł/m2

ul. Piaskowa

Modern Living inwestycja ul. Stelmachów Family Hub

Family Hub

Metraż od 105 do 112 m2

Cena od 6 902 zł/m2

ul. Stelmachów

Quelle Locum Sp. z o.o. Spółka Komandytowa inwestycja ul. Starego Dębu Park Leśny Bronowice etap B - Bronowice Wielkie

Park Leśny Bronowice etap B - Bronowice Wielkie

Metraż od 31 do 98 m2

Cena od 6 600 zł/m2

ul. Starego Dębu

AWIM inwestycja ul. Witkowicka / ul. Urodzajna Wzgórze Witkowickie - II etap

Wzgórze Witkowickie - II etap

Metraż od 68 do 82 m2

Cena od 7 100 zł/m2

ul. Witkowicka / ul. Urodzajna

Grupa Nieruchomości Kraków Sp. z o.o. inwestycja ul. Władysława Łokietka 213 Łokietka 213

Łokietka 213

Metraż od 44 do 62 m2

Cena od 6 700 zł/m2

ul. Władysława Łokietka 213

EKOPARK inwestycja ul. Sosnowiecka Osiedle 7 Życzeń

Osiedle 7 Życzeń

Metraż od 28 do 68 m2

Cena od 7 750 zł/m2

ul. Sosnowiecka

Fronton Sp. z o.o. inwestycja ul. Stawowa Osiedle Stawowa

Osiedle Stawowa

Metraż od 29 do 84 m2

Cena od 7 600 zł/m2

ul. Stawowa

Imperial Capital Sp. z o.o. inwestycja ul. Stawowa Imperial Stawowa Residence Etap IV

Imperial Stawowa Residence Etap IV

Metraż od 39 do 60 m2

Cena od 8 400 zł/m2

ul. Stawowa

Ogrody Elizjum Grupa Elara Sp. z o.o. Sp.k. inwestycja ul. Gaik Ogrody Elizjum

Ogrody Elizjum

Metraż od 126 m2

Cena od 6 300 zł/m2

ul. Gaik

Tętnowski Development inwestycja ul. Pasteura Osiedle Pasteura - II etap

Osiedle Pasteura - II etap

Metraż od 30 do 77 m2

Cena od 7 886 zł/m2

ul. Pasteura

Sento inwestycja Górka Narodowa SenTOTU

SenTOTU

Metraż od 35 do 91 m2

Cena od 7 022 zł/m2

Górka Narodowa

Wisdomic Elixir Sp. z o.o. Sp. k. inwestycja ul. Słomczyńskiego Wisdomic Elixir

Wisdomic Elixir

Metraż od 45 do 92 m2

Cena od 8 080 zł/m2

ul. Słomczyńskiego

DOMY

Krakbau S.A. inwestycja ul. Piaskowa Osiedle Piaskowy Zakątek

Osiedle Piaskowy Zakątek

Metraż od 135 do 141 m2

Cena od 820 000 zł

ul. Piaskowa

AWIM inwestycja ul. Witkowicka / ul. Urodzajna Wzgórze Witkowickie - domy II etap

Wzgórze Witkowickie - domy II etap

ul. Witkowicka / ul. Urodzajna

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy żadnych inwestycji spełniających Twoje kryteria.

Spróbuj usunąć niektóre parametry wyszukiwania

O dzielnicy

Dzielnica IV Prądnik Biały należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się części miasta. Świadczy o tym zarówno liczba budowanych tu mieszkań, jak i podążająca za boomem inwestycyjnym rosnąca liczba mieszkańców, która wynosi już ok. 70 tysięcy. Prądnik Biały to nie tylko duża liczba mieszkańców, to także znaczny obszar. Z powierzchnią 2341,87 ha dzielnica zalicza się do grona największych w Krakowie. W skład Prądnika Białego wchodzą Azory, Bronowice Wielkie, Osiedle Gotyk, Górka Narodowa, Górka Narodowa Wschód, Górka Narodowa Zachód, Osiedle Krowodrza Górka, Osiedle Witkowice Nowe, Prądnik Biały, Tonie, Witkowice i Żabiniec. Dzielnica graniczy z Prądnikiem Czerwonym, Starym Miastem, Krowodrzą i Bronowicami, a od północy z gminami powiatu krakowskiego - Wielką Wsią i Zielonkami. Osią komunikacyjną dzielnicy jest ul. Opolska, wzdłuż granic Prądnika Białego biegną także trasy wylotowe z Krakowa do Warszawy i Olkusza. W części dzielnicy w najbliższych latach realizowana będzie północna obwodnica Krakowa oraz inne inwestycje drogowe i linia tramwajowa. Usprawnią one komunikację z innymi dzielnicami Krakowa i gminami leżącymi pod Krakowem, do których w ciągu minionych lat przeniosło się wielu mieszkańców miasta, preferujących mieszkanie we własnym domu.

Bliskość centrum i dobre połączenia komunikacyjne sprawiają, że Prądnik Biały od lat wskazywany jest w badaniach preferencji nabywców mieszkań jako miejsce pożądane do zamieszkania. Ofert sprzedaży lub wynajmu mieszkań poszukują tu osoby chcące podjąć studia i już studiujące. To także dobre miejsce do życia dla miłośników rozrywek kulturalnych i rekreacji na świeżym powietrzu. Lokalizację tą jako potencjalne miejsce do zamieszkania powinny z pewnością brać pod uwagę osoby, które cenią sobie relatywnie niewielką odległość od podkrakowskich dolinek i Ojcowskiego Parku Narodowego. Dla wielu inwestorów planujących wynajem to doskonałe miejsce do zakupu mieszkania. Z uwagi na sporą ofertę istnieje możliwość wyboru, a przeciętne ceny oscylują tylko nieznacznie powyżej krakowskiej średniej. Mieszkania wynajmowane w tej dzielnicy cieszą się także zainteresowaniem najemców, którzy znaleźli zatrudnienie w licznych, nowoczesnych biurowcach powstałych na >Prądniku Białym> i blisko jego granic. Wśród kilkunastu dzielnic miasta Prądnik Biały przoduje w ilości realizowanych nowych mieszkań. Moda na te okolice potęgowana jest między innymi także sporą podażą gruntów do zagospodarowania. Z roku na rok przybywa nowych inwestycji, które coraz bardziej wypierają wiejską zabudowę w północnych częściach dzielnicy. Oprócz mieszkań powstały tu liczne obiekty handlowe, biurowe i salony samochodowe.

Poza miastem

Tereny, na których leży Dzielnica IV Prądnik Biały, przez długi czas pozostawały poza granicami miasta Kraków. Jak w przypadku wielu innych zwyczajowo odrębnych obszarów, składa się na nią kilka sąsiadujących ze sobą niegdyś miejscowości o charakterze rolniczym. Były one włączone do Krakowa w 1909 i 1941 roku. Do 1990 roku stanowiły część większej dzielnicy Krowodrza, która rozciągała się w północno-zachodniej części miasta.

Historyczna nazwa najważniejszej części Prądnika Białego to Prądnik Mały. Sąsiedni, obecnie zwany Prądnikiem Czerwonym, nosił miano Wielkiego. Nazewnictwo obu obszarów wywodzi się od rzeki Prądnik, która malowniczą doliną przepływa przez Ojców i Zielonki, by następnie przez Prądnik Biały, Prądnik Czerwony i Grzegórzki płynąć do Wisły. Najstarszy zapis dotyczący tych okolic pochodzi z XII wieku. Ówczesna nazwa to Prutnic. Warto odnotować, że w tej części miasta powstał pierwszy w okolicach Krakowa szpital, założony przez biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża. Prowadził go Zakon Kanoników Ducha Św. De Saxia. W czasach współczesnych dzielnica stanowi także jedno z ważniejszych centrów medycznych Krakowa. W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II i pobliskim Szpitalu Miejskim im. G. Narutowicza leczą się tysiące pacjentów. Jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku w Witkowicach działał Wojewódzki Szpital Okulistyczny.

Nowoczesny slow life

Prądnik Biały zapewnia mieszkańcom pełną infrastrukturę handlowo-usługową, jak również liczne placówki opieki medycznej. Mogą oni robić zakupy w okolicznych sklepach dyskontowych, a także w Galerii Bronowice i sklepach Makro, IKEA, Castorama, czy Obi. Dzielnica stawia także na edukację i kulturę. Jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta – przebiega tędy kilkadziesiąt linii autobusowych oraz linie tramwajowe. Nieruchomości w tych okolicach poszukują głównie osoby, które nie przepadają za gwarnym życiem nocnym i dużą ilością klubów oraz pubów. Ruch uliczny w dzielnicy ma średnie lub słabe natężenie, co gwarantuje wypoczynek po godzinach nauki lub pracy. Świetnymi miejscami do rekreacji są Park Krowoderski, Park im. Stanisława Wyspiańskiego, Park im. Tadeusza Kościuszki, Park Leśny Witkowice. Kulturalne życie dzielnicy koncentruje się w Dworku Białoprądnickim, który z uwagi na zachowaną oryginalną architekturę stanowi wyjątkową enklawę w sercu dużego miasta. Tuż obok znajduje się Klub Sportowy KS Clepardia, w którym w okresie letnim działa odkryty basen oraz camping, cieszący się popularnością wśród zmotoryzowanych turystów odwiedzających Kraków.

Przystępne ceny

Dzielnica cieszy się opinią stosunkowo bezpiecznej i jest chętnie polecana na forach tematycznych dotyczących wynajmu lub kupna mieszkania. Jest też korzystnie położona względem centrum miasta, co dostrzegło wielu deweloperów. Dzięki przystępnym cenom i innym walorom wskazanym wyżej, w dzielnicy chętnie zamieszkują młode rodziny.

Mnogość inwestycji w okolicach Prądnika Białego sprawia, że potencjalny inwestor ma szeroki wybór nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.