Południowe klimaty tuż pod Krakowem

Na rynku

W graniczących z Krakowem Zielonkach trwa realizacja III etapu inwestycji mieszkaniowej „Ville Italii”. Budowa ma dobiec końca w IV kwartale 2019 roku.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Już same nazwy domów wchodzących w skład „Villi Italii” sugerują, skąd przyszła inspiracja do stworzenia projektu. Inwestorzy nie kryją swojej pasji do podróży i południowej architektury, stąd w podkrakowskiej inwestycji napotkamy związane z różnymi regionami Włoch nazwy miejscowości, takie jak Loreto, Neapol, Sorrento, Avezzano, Bari, czy Cagliari. Łącznie w trzecim etapie inwestycji zbudowanych zostanie 12 domów.

Wszystkie dostępne w ramach III etapu „Villi Italii” domy oferują 124,34 mkw. lub 126,27 mkw. powierzchni użytkowej. W przypadku pierwszego z powyższych metraży nabywcy będą mieli do dyspozycji 4 pokoje, w drugim wariancie pokoi jest natomiast 5. Powierzchnie działek wynoszą od 272,64 metra kwadratowego do 478,28 metra kwadratowego.

Domy mają dwie pełne kondygnacje, skosy pojawiają się wyłącznie na poddaszach. Poddasza mogą być jednak oczywiście wykorzystane także na cele mieszkalne (np. pracownie czy pokoje dziecięce), co ułatwią zamontowane na tej kondygnacji 3 okna dachowe.

Osiedle będzie ogrodzone, posiadacze samochodów wjadą na jego teren przez automatycznie otwieraną bramę. W części domów zaplanowano garaże znajdujące się w bryle budynku, natomiast koszt zewnętrznego miejsca postojowego został wliczony w cenę domu.

Jak informuje deweloper, całość przedsięwzięcia spełniać będzie wysokie normy energooszczędności. W tym celu zastosowane zostaną m.in. 3-szybowe, 2-komorowe okna oraz drzwi balkonowe, a docieplenie wykonane będzie z 30-centymetrowej wełny mineralnej. Na dachach budynków znajdzie się dachówka ceramiczna produkcji firmy Wienerberger, której dodatkowym atutem jest nadanie domom wyglądu przypominającego widoki znane z włoskich miasteczek.

Wyróżnikiem inwestycji „Ville Italii” jest możliwość skorzystania z usług ekspertów w zakresie projektowania ogrodów, którzy oprócz stworzenia koncepcji zagospodarowania terenów zielonych pomogą także w jej wdrożeniu.

Dokładny adres III etapu inwestycji „Ville Italii” to ul. Marzycieli 24 w Zielonkach. Ulica Marzycieli jest przecznicą od ulicy Dożynkowej, którą kursują dwie linie autobusowe MPK (267 i 287). Pozwalają one na szybki i bezpośredni dojazd do krakowskiej pętli Krowodrza Górka, stanowiącej duży punkt przesiadkowy i umożliwiającej sprawny dojazd do ścisłego centrum Krakowa oraz jego innych dzielnic. W sąsiedztwie pętli Krowodrza Górka zaplanowano także w przyszłości budowę parkingu w systemie „Park & Ride”, co będzie znaczącym ułatwieniem także dla osób wybierających jako środek transportu własny samochód.

W bliskim sąsiedztwie osiedla „Ville Italii” znajdziemy lokalne sklepy spożywcze Lewiatan i Avita, a w ścisłym centrum Zielonek także inne punkty handlowe i usługowe, restauracje, banki, urząd pocztowy, czy apteki. Kilka minut jazdy dzieli natomiast mieszkańców od większych sklepów, takich jak Lidl czy Biedronka.

Zielonki to miejscowość, która za sprawą bliskiego sąsiedztwa Krakowa dynamicznie się rozwija i jest lubiana przez rodziny z dziećmi. Funkcjonuje tu między innymi duża publiczna szkoła podstawowa (z halą sportową i basenem), przedszkole, park, ośrodek zdrowia, Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach z ofertą zajęć dodatkowych i klub sportowy "Zieleńczanka" Zielonki. Tereny całej gminy Zielonki oferują wiele wariantów wycieczek rowerowych, niedaleko stąd także do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zielonki są też dobrze skomunikowane z północnymi dzielnicami Krakowa.

B.D.

Czytaj także:

Nowe, kameralne osiedle w podkrakowskich Balicach

Zamknij [x]

Czytaj także:

Nowe, kameralne osiedle w podkrakowskich Balicach

Zamknij [x]