Najlepszy student Wydziału Architektury PK z nagrodą SBDiM

Na rynku

Na ostatniej przedwakacyjnej Krakowskiej Giełdzie Domów i Mieszkań nie zabrakło oczywiście sobotniej konferencji prasowej. Jej głównym punktem było tym razem wręczenie nagrody dla najlepszego studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

fot. R
fot. R

Fundatorem przyznawanej corocznie nagrody jest Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Jak zauważyła zapowiadająca ceremonię Dorota Koźmińska, Wiceprezes SBDiM, sukcesy młodych ludzi stawiających pierwsze kroki w branży architektonicznej przekładają się w przyszłości także na sukcesy deweloperów, stąd m.in. szczególna uwaga poświęcana studentom architektury przez Stowarzyszenie.

W roku 2019 laureatką konkursu została Aleksandra Brach, studentka studiów magisterskich na Wydziale Architektury PK. Aby zdobyć ufundowaną przez SBDiM nagrodę (5 000 zł), zwyciężczyni musiała wykazać się m.in. najlepszą średnią z wszystkich przedmiotów projektowych na przestrzeni całych studiów – ten wynik w przypadku Aleksandry Brach jest imponujący: średnia z 9 semestrów wyniosła bowiem 5,0 (a łącznie ze wszystkich przedmiotów – 4,79).

Jak podkreśliła w swoim wystąpieniu Dorota Koźmińska, najwyższa średnia jest ogromnym osiągnięciem. Nagrodzony zostaje bowiem nie jeden wybitny projekt, ale wieloletnia praca osoby, która wykazać się musi nie tylko talentem, ale także wielką pracowitością i doskonałą organizacją czasu.

Aleksandra Brach miała podczas konferencji prasowej okazję przedstawienia swojej osoby i dotychczasowych osiągnięć. Podczas prezentacji laureatka zdradziła, że zawód architekta był jej marzeniem już w dzieciństwie. Drugą wielką pasją i jednocześnie inspiracją w projektach architektonicznych Aleksandry Brach jest natomiast gimnastyka artystyczna, którą czynnie uprawiała przez 13 lat, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski w najwyższej, mistrzowskiej klasie sportowej, kilkukrotnie mistrzostwo Małopolski i Krakowa, a także medale na arenie międzynarodowej. Życiowy wybór Pani Aleksandry padł jednak na architekturę.

W czasie studiów zdobywczyni ufundowanej przez SBDiM nagrody uczestniczyła w wielu krajowych i  międzynarodowych konferencjach, warsztatach i konkursach. Wśród tych ostatnich znalazły się m.in. Baghdad Design Center, NYVC w Nowym Jorku, czy Pinocchio Children’s Library we Włoszech.

Na zakończenie konferencji Prezes SBDiM, Marek Bolek, powrócił krótko do raportu analizującego wpływ deweloperów mieszkaniowych na gospodarkę Krakowa, przygotowanego wspólnie z SBDiM przez Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, a przedstawionego na kwietniowej konferencji „Nowe Wyzwania Rynku Mieszkaniowego”. Omówił również najbliższe plany Stowarzyszenia, wśród których znalazły się warsztaty dewelopera w Hamburgu, czerwcowe Walne Zgromadzenie Członków SBDiM oraz pierwsza powakacyjna Giełda Domów i Mieszkań, która odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2019 roku.

B.

Czytaj także:

„Własne Miejsce” w Podgórzu

Zamknij [x]

Czytaj także:

„Własne Miejsce” w Podgórzu

Zamknij [x]