„Własne Miejsce” w Podgórzu

Na rynku

Firma deweloperska Gama-M wprowadziła do sprzedaży nową inwestycję zlokalizowaną w dzielnicy Podgórze Duchackie – „Własne Miejsce” przy ulicy Szpakowej 10.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Ulica Szpakowa to niewielka ulica na krakowskich Piaskach, położona w odległości kilkuset metrów od dużych ulic - Nowosądeckiej i Łużyckiej - i około kilometra od ul. Wielickiej.

„Własne Miejsce” to 264 mieszkania rozmieszczone na 12 piętrach w dwóch połączonych ze sobą budynkach. Deweloper podkreśla, że podczas projektowania mieszkań hołdowano zasadzie „Ani jednego zmarnowanego metra kwadratowego”. W budynkach przewidziano mieszkania o rozkładach od 1 do 4 pokoi. Najmniejsze kawalerki mają nieco ponad 25 mkw., lokale 2-pokojowe mierzą od niecałych 40 mkw. do prawie 52 mkw., 3-pokojowe – od 46 mkw. do prawie 77 mkw., zaś największe 4-pokojowe – od 61,24 mkw. do aż 93,52 mkw. W przypadku większości mieszkań ich nabywcy mają możliwość wydzielenia kuchni z aneksem do osobnego pomieszczenia.

W kondygnacji podziemnej zaplanowano dwa podziemne garaże, komórki lokatorskie i wydzielone miejsca do przechowywanie rowerów. Komunikację pomiędzy wszystkimi kondygnacjami zapewnią cichobieżne windy. Dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów znajdą się wokół budynków.
Mieszkańcy „Własnego Miejsca” będą mogli korzystać z rozwiniętej infrastruktury handlowej i usługowej w sąsiedztwie. Oprócz osiedlowych punktów handlowych działają w pobliżu sklepy dyskontowe sieci Biedronka i Lidl. Na Podgórzu Duchackim nie brakuje również barów i restauracji. Okolica obfituje także w apteki i placówki medyczne (w tym Uniwersytecki Szpital Dziecięcy oraz Szpital Św. Rafała). Rodziny z dziećmi docenią bliskość żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Amatorom wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu spodoba się bliskość niewielkiego parku miejskiego nad rzeką Drwinką (Park Rzeczny Drwinka). Nieco dalej, po drugiej stronie ulicy Wielickiej, znajduje się natomiast większy Park A. i E. Jerzmanowskich.

Sprawny dojazd do centrum Krakowa zapewni nabywcom mieszkań w inwestycji komunikacja miejska - tramwaje kursują pobliską ulicą Nowosądecką, a przystanek tramwajowy odległy jest od „Własnego Miejsca” o kilkaset metrów. Ulicami Łużycką i Nowosądecką jeżdżą także autobusy miejskie. Dla korzystających z samochodów dobrym rozwiązaniem będzie dojazd z ulicy Szpakowej do ulicy Wielickiej, skąd dotrzeć można zarówno do centrum miasta, jak i innych jego dzielnic. Ulicą Wielicką dojechać można także do biegnącej w pobliżu południowej obwodnicy Krakowa, a stamtąd wyjechać w kierunku Rzeszowa, Katowic, czy Zakopanego.

B.

Czytaj także:

6. Konferencja „Nowe Wyzwania Rynku Mieszkaniowego”

Zamknij [x]

Czytaj także:

6. Konferencja „Nowe Wyzwania Rynku Mieszkaniowego”

Zamknij [x]