„Słoneczne Wzgórze” - osiedle blisko natury

Na rynku

Rączna to miejscowość położona w południowo-zachodniej części gminy Liszki, w odległości 18 kilometrów od centrum Krakowa. To tutaj realizowany jest projekt „Słoneczne Wzgórze” - kameralne osiedle nowych domów jednorodzinnych.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Teren ten należy do obszaru Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. W obrębie Parku położone są trzy większe kompleksy leśne: Lasek Wolski oraz lasy w okolicach Tyńca i Czernichowa. Park jest także atrakcją dla grotołazów – znajduje się tu bowiem kilka jaskiń, a wśród nich długa na 255 metrów i głęboka na 6 metrów Jaskinia Kryspinowska. Na terenie Parku położone są dwa znane klasztory, będące miejscem modlitwy, a także (z uwagi na swój zabytkowy charakter) wielką atrakcją dla miłośników historii i zabytków Krakowa - Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach oraz Opactwo Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Osoby lubiące odpoczynek nad wodą z pewnością docenią to, że z Rącznej łatwo dotrzeć do Kryspinowa, gdzie zlokalizowane są lubiane przez krakowian kąpieliska.

Z Krakowa dojechać tu można drogą biegnącą przez Piekary lub alternatywnie trasą przez Kryspinów i Liszki. W okolicy osiedla znajduje się niezbędna infrastruktura, między innymi sklepy i punkty usługowe. W Rącznej działa także szkoła podstawowa z biblioteką i salą gimnastyczną, niepubliczne przedszkole "Leśna Polana" i jednostka straży pożarnej. We wsi znajdują się przystanki autobusowe, a MPK oraz prywatna komunikacja (busy) zapewniają dobre połączenie z Krakowem. Trzy kilometry od Rącznej, w Jeziorzanach, znajduje się przeprawa promowa na Wiśle, która łączy gminę Liszki z gminą Skawina, a port lotniczy w Balicach, oddalony jest o 8 kilometrów od inwestycji.

W ramach osiedla „Słoneczne Wzgórze” wzniesionych zostanie sześć budynków w zabudowie bliźniaczej oraz jeden dom wolnostojący.

Teren osiedla zostanie w całości ogrodzony, co zapewnić ma mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Wejścia do budynków znajdować się będą od strony wschodniej, a od strony zachodniej zaprojektowano ogródki. Przy każdym segmencie powstanie przynależne miejsce postojowe. Podjazdy do budynków zostaną wybrukowane. Każdy z sześciu „bliźniaków” usytuowany będzie na działce o powierzchni 2,3 ara, zaś właściciele domu wolnostojącego, wraz z domem staną się właścicielami działki o powierzchni 4,4 ara.

Domy realizowane będą w technologii tradycyjnej - ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z pustaka ceramicznego. Wykończenie obejmuje m.in.: gipsowe tynki wewnętrzne, instalacje wod-kan, C.O., przyłącza wody, prądu i gazu.

Pojedynczy segment trzykondygnacyjnego „bliźniaka” będzie miał powierzchnię użytkową wynoszącą 95,07 metra kwadratowego. Na parterze o powierzchni około 48 metrów kwadratowych zaprojektowano: wiatrołap, korytarz, kotłownię z wc, a także otwartą część dzienną z salonem, jadalnią i kuchnią o łącznej powierzchni nieco ponad 29 metrów kwadratowych. Znajdzie się tutaj także wyjście na taras i do ogrodu. Na piętrze wydzielono trzy sypialnie o powierzchniach: 10,85 metra kwadratowego, 12,26 metra kwadratowego i 13,43 metra kwadratowego, a także łazienkę i korytarz.
 
Budynki oddane będą w stanie deweloperskim. Wyłączną sprzedaż inwestycji prowadzi Consilo Finanse i Nieruchomości. Kupujący zwolniony jest z 2% PCC i nie płaci prowizji.

A.B.

Czytaj także:

I kw. 2019 r. pod znakiem wzrostu liczby oddanych mieszkań

Zamknij [x]

Czytaj także:

I kw. 2019 r. pod znakiem wzrostu liczby oddanych mieszkań

Zamknij [x]