Nowe osiedle domów pod Krakowem

Na rynku

W lutym 2019 roku rozpoczęła się budowa osiedla domów w Sułkowie pod Krakowem. Projekt nosi nazwę Osiedle Dębowy Stok. W ramach osiedla powstaje 12 trzykondygnacyjnych domów jednorodzinnych.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Każdy z nich ma powierzchnię użytkową 107,10 metra kwadratowego. Na parterze znajdzie się pokój dzienny z jadalnią o łącznej powierzchni 29,25 metra kwadratowego, jasna kuchnia, łazienka, garderoba, a także wiatrołap. Na drugiej kondygnacji znajdują się: łazienka, korytarz oraz trzy sypialnie. Blisko 24-metrowe poddasze (powierzchnia użytkowa) pozostanie do własnej aranżacji nabywcy.

Domy budowane są na działkach o powierzchniach od 180,39 do 487,64 metra kwadratowego. Każdy z nich będzie posiadał własne ogrodzenie i zewnętrzne miejsca postojowe oferowane w cenie domu. Do narożnych budynków przynależeć będą także wiaty garażowe. Właściciele budynków będą mogli cieszyć się także tarasami ogrodowymi, balkonami oraz na poddaszu oknami galeriowymi z widokiem na Pogórze Wielickie.

Budynki wznoszone są w technologii tradycyjnej, murowanej z bloczków betonu komórkowego. Termoizolacja realizowana będzie poprzez docieplenie ścian styropianem oraz docieplenie dachu pianą PUR. Wewnątrz, na parterze i piętrze, wykonane zostaną tynki cementowo-wapienne i gipsowe. Wykończenie obejmuje także betonowe wylewki oraz, między innymi, instalację centralnego ogrzewania z piecem dwufunkcyjnym i grzejnikami panelowymi na ścianach.   
Zakończenie inwestycji planowane jest na luty 2020 roku.

Projekt budynków powstał w krakowskiej pracowni Kiewel/Janus Architekci. Jak możemy przeczytać na stronie inwestycji, budynki zaprojektowano tak, aby maksymalnie wykorzystać walory otaczającej je przyrody i ukształtowania terenu. O przejrzystość planów, ergonomię pomieszczeń i możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni przez mieszkańców zadbała dodatkowo pracownia JF Architektura Wnętrz.

Inwestycja realizowana jest przez firmę ARMAX WAWEL, dewelopera działającego na lokalnym rynku nieruchomości od 1996 roku. Osiedle Dębowy Stok to już czwarte osiedle domów jednorodzinnych, które firma oferuje w rejonie Wieliczki.

Sprzedaż inwestycji prowadzi Grupa Nieruchomości Kraków – doświadczona agencja nieruchomości specjalizująca się w obsłudze inwestycji deweloperskich.

Osiedle Dębowy Stok powstaje w miejscowości Sułków, położonej w gminie Wieliczka, niedaleko od południowych granic Krakowa. Przez wieś przebiega Droga Wojewódzka nr 964 oraz Droga Krajowa nr 94. W pobliżu osiedla zlokalizowane są przystanki komunikacji zbiorowej, w tym linii 301 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Komfort codziennego życia zapewnią także działające w pobliżu osiedla sklepy, punkty usługowe, prywatne przedszkole i szkoła podstawowa. Poszerzeniem tej oferty są obiekty sportowe, turystyczne, edukacyjne, gastronomiczne i handlowe zlokalizowane w pobliskiej Wieliczce. Amatorzy golfa docenią bliskość Ochmanowa, gdzie znajduje się 43-hektarowe pole golfowe Royal Kraków Golf & Country Club. Osiedle Dębowy Stok powinno zainteresować osoby pragnące zamieszkać w zielonej, spokojnej okolicy, a jednocześnie niedaleko od miasta. Teren, na którym budowane są domy, położony jest na południowo-wschodnim stoku doliny z widokiem na wzgórze Biskupic. Niedaleko stąd do Niepołomic z kompleksem leśnym Puszcza Niepołomicka.

AB

Czytaj także:

Real Construct buduje przy ul. Łokietka

Zamknij [x]

Czytaj także:

Real Construct buduje przy ul. Łokietka

Zamknij [x]