Porto Office – zakończona realizacja kompleksu biurowego w krakowskich Dębnikach

Na rynku

Z początkiem 2019 roku zakończono prace związane z wykończeniem II etapu kompleksu biurowego Porto Office. Zasiedlanie budynku, rozpoczęte w maju br., było zwieńczeniem realizacji, która trwała ponad 3 lata. Porto Office to kompleks dwóch budynków biurowych w standardzie klasy A, realizowany przez inwestorów z Portugalii.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

 Pierwszy z oddanych budynków - czterokondygnacyjny Porto Office B - obejmuje blisko 5500 mkw., a zrealizowany w drugim etapie Porto Office A ma powierzchnię ponad 7000 mkw.

Porto Office B, oddany do użytku w 2017 roku, jest całkowicie wynajęty. Powierzchnie w tym budynku zajęte są w większości przez firmy prowadzące działalność w branży IT. Porto Office A został zasiedlony w dużej części w II kwartału 2019 roku.

W procesie projektowania inwestycji zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewniające między innymi niskie zużycie energii w budynku. Sprzyjają one także ochronie środowiska, zwiększając ekologiczną świadomość najemców kompleksu i propagując przyjazny dla otoczenia styl życia. Wśród wpisujących się w ten styl udogodnień znajdziemy między innymi szatnie z prysznicami dla rowerzystów oraz punkty przeznaczone do ładowania pojazdów elektrycznych w garażu podziemnym. O proekologicznym charakterze projektu świadczą także liczne inne rozwiązania, takie jak ogrzewanie z odzyskiem ciepła, uchylne okna, znakomity dostęp do naturalnego światła, czy systemy redukujące zużycie wody oraz nawilżające powietrze w budynkach. Wyróżnikiem inwestycji jest też wysoki współczynnik miejsc postojowych, z których większość znajduje się w kondygnacji podziemnej, co umożliwiło wygospodarowanie zielonej przestrzeni rekreacyjnej wokół budynków.

Potwierdzeniem dbałości o środowisko oraz zdrowie i komfort użytkowników kompleksu jest przyznanie budynkowi Porto Office B certyfikatu w systemie LEED na poziomie „Gold”.

Kompleks Porto Office zlokalizowany jest przy ulicy gen. Bohdana Zielińskiego 22 w krakowskiej dzielnicy Dębniki. Atutem tego adresu jest między innymi bliskość Bulwarów Wiślanych, Parku Dębnickiego i Zakrzówka – terenów lubianych przez miłośników zdrowego stylu życia. Jego popularyzacji sprzyja również rozwinięta sieć ścieżek rowerowych w sąsiedztwie oraz dogodny dostęp do komunikacji miejskiej – ulicą Zielińskiego kursują 3 linie autobusowe, a w odległości kilkuminutowego spaceru, przy skrzyżowaniu ulic Kapelanka i Monte Cassino, znajduje się też przystanek tramwaju i kolejnych linii autobusowych.

R., B., źródło: informacja prasowa

Czytaj także:

Półrocze pod znakiem większej liczby ukończonych „M”

Zamknij [x]

Czytaj także:

Półrocze pod znakiem większej liczby ukończonych „M”

Zamknij [x]