Mieszkanie kilka kroków od parku

Na rynku

Południowa część Krakowa, Podgórze Duchackie, ul. Turniejowa - taką lokalizację wybrało na swoją kolejną inwestycję Krakowskie Konsorcjum Inwestycyjne „KRAKOIN”.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Zaletą tej lokalizacji jest między innymi bliskość terenów zielonych, w tym położonego nieopodal Parku Kurdwanów. Na obejmującym ponad 4 hektary terenie znajdują się place zabaw, boisko, amfiteatr, a także górka saneczkowa. Sportowa infrastruktura czeka również w zlokalizowanym niedaleko Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, w którym dostępny jest sześciotorowy basen, sauna i grota solna. Takie otoczenie sprawia, że ten rejon miasta nie jest postrzegany jedynie jako tzw. „sypialnia” Krakowa, ale także jako miejsce wypoczynku i aktywnej rekreacji.  

Warto podkreślić również dobre skomunikowanie osiedla z resztą miasta. W pobliżu osiedla znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, w tym przystanki linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.  Dojazd do centrum miasta zajmuje, jak twierdzi deweloper, około 20-25 minut. Komunikację samochodową ułatwia sieć dwupasmowych dróg, dzięki którym dojazd do obwodnicy Krakowa potrwa tylko kilka minut. Powstająca Trasa Łagiewnicka znacząco skróci również dojazd do rejonu Ruczaju, gdzie, w kampusie UJ oraz licznych centrach biurowych, uczy się i pracuje coraz więcej mieszkańców Krakowa.  

W okolicy znajduje się dobrze rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa oraz edukacyjna. Najbliższy hipermarket położony jest 200 metrów od osiedla, a w odległości kilkuset metrów znajdują się przychodnie lekarskie, apteki, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, restauracje, a także żłobki, przedszkola i szkoły.  

Docelowo osiedle składać się będzie z trzech budynków. Jako pierwszy realizowany jest budynek „B3”. Jego budowa zakończy się IV kwartale 2019 roku. W ofercie dewelopera pozostało już tylko kilka mieszkań w tym budynku.

Drugi etap inwestycji to budynek „B2”. Powstaje w nim 90 mieszkań: 1-, 2- i 3-pokojowych. Najmniejsze z nich mają powierzchnię niespełna 32 mkw., a największe około 72 mkw.
Każde z mieszkań posiada balkon. Komórki lokatorskie usytuowane są zarówno w hali garażowej, jak również na kondygnacjach mieszkalnych. Warta podkreślenia jest duża liczba miejsc postojowych na osiedlu, w tym ogólnodostępnych, co wykracza poza standard współcześnie projektowanych kompleksów mieszkaniowych i zapewni większy komfort mieszkania.

Grupa Krakoin jest zarówno inwestorem, jak i generalnym wykonawcą osiedla. Deweloper w ciągu 20 lat działalności wybudował ponad 2000 mieszkań, jak informuje, wszystkie inwestycje oddając terminowo.

A.B.

Czytaj także:

Kolejne etapy osiedla „Lilli Wenedy Park”

Zamknij [x]

Czytaj także:

Kolejne etapy osiedla „Lilli Wenedy Park”

Zamknij [x]