Nowa oferta mieszkań na Kurdwanowie

Na rynku

Wysłouchów 41A - pod tym adresem w Krakowie powstaje nowa inwestycja firmy Frax-Bud. Deweloper realizuje ją na osiedlu Kurdwanów, w dzielnicy Podgórze Duchackie, w południowej części miasta.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Projekt obejmuje sześciokondygnacyjny budynek mieszkalny z pięcioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną. Na parterze wydzielono lokale usługowe. Na wyższych piętrach powstanie 66 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych o powierzchni od 25 do 74 metrów kwadratowych.

Jak możemy przeczytać na stronie inwestycji, projektując mieszkania kierowano się zasadą dobrego wykorzystania przestrzeni. Starano się też, aby do wszystkich pomieszczeń docierało jak najwięcej światła, co ma zapewnić komfort mieszkania.

Do większości mieszkań w tej inwestycji przynależeć będą balkony oraz tarasy. Lokale mieszkalne zostaną oddane w stanie deweloperskim, z tynkami, wylewkami, parapetami, rozprowadzonymi wszystkimi instalacjami oraz dodatkowo białym montażem.

Na kondygnacji podziemnej powstaną 83 miejsca postojowe. Oprócz stanowisk postojowych na tym poziomie zlokalizowanych zostanie także 17 komórek lokatorskich.

Komunikację między piętrami zapewnią trzy cichobieżne windy. Ogrzewanie budynku oraz ciepła woda użytkowa pochodzić będą z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC).

Budynek wzniesiony zostanie w technologii tradycyjnej.

Przedsięwzięcie realizowane jest w dzielnicy z dobrze rozwiniętą siatką połączeń komunikacji miejskiej. Nieopodal inwestycji kursują szybki tramwaj i linie autobusowe. Można stąd szybko dojechać do obwodnicy Krakowa, co z kolei umożliwia łatwy wyjazd z miasta. W okolicy powstaje Trasa Łagiewnicka, co dodatkowo poprawi komunikację tej części Krakowa.

W sąsiedztwie inwestycji funkcjonuje przychodnia, wiele sklepów, aptek i lokali gastronomicznych.
Warto też wspomnieć o bliskości szkół, przedszkoli i żłobków.

Charakterystycznym miejscem dzielnicy jest „Park Kurdwanów”. Co roku odbywa się tutaj festyn o nazwie „Jesień Kurdwanów”, w ramach którego organizowane są między innymi biegi przełajowe, wyścigi rowerowe oraz koncerty. Na co dzień w parku można spędzić wolny czas w otoczeniu zieleni. Z kolei młodsi mieszkańcy Kurdwanowa korzystają w parku z placów zabaw, boiska czy górki saneczkowej.

Zakończenie inwestycji „Wysłouchów 41A” przewidziano na I kwartał 2021 roku.

Czytaj także:

Nowe apartamenty przy Sąsiedzkiej

Zamknij [x]

Czytaj także:

Nowe apartamenty przy Sąsiedzkiej

Zamknij [x]