Czyżewskiego 1 – dobrze skomunikowana inwestycja na mapie Krowodrzy

Na rynku

Dwa 5-piętrowe budynki mieszkalno-usługowe wyposażone w balustrady z barwionego szkła powstają przy ul. Czyżewskiego 1. Jak podkreśla inwestor, firma Convector Development, w fazie projektu zadbano o to, żeby inwestycja bezboleśnie wpisała się w tkankę miejską.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Mieszkańcy rejonów, do których wkraczają nowe inwestycje, niejednokrotnie wyrażają obawy związane z planowanymi zmianami w zagospodarowaniu terenu, czy ryzykiem nasilenia się zatorów komunikacyjnych. W przypadku inwestycji przy ul. Czyżewskiego nie powinno być takich obaw. Convector Development wraz z inwestycją wnosi bowiem w jej teren rewitalizację przestrzeni oraz przebudowę ulicy.

Usprawnienia dla mieszkańców
Miejsce w pobliżu stacji PKP Kraków-Łobzów długo pozostawało opuszczone. Teren ten będzie teraz przywrócony do życia. Jak informuje deweloper, dzięki przebudowie ulicy w rejonie inwestycji mieszkańcy okolic ul. Wrocławskiej i Głowackiego zyskają nową nawierzchnię drogową, dodatkowy pas ruchu do zjazdu na obszar inwestycji, chodniki dla pieszych, odwodnienie oraz całkowicie nowe oświetlenie ulicy. Przebudowa, realizowana w ramach procedury ZRID, potrwa do końca roku. Inwestorem jest Gmina Kraków, a całość kosztów pokrywa deweloper.

Wyleciał ptaszek z Łobzowa, usiadł na rynku Krakowa...
Niegdyś tereny Łobzowa były lubiane przez polskich królów (na przykład król Jan III Sobieski świętował zwycięstwo pod Wiedniem w Pałacu Królewskim w Łobzowie, a nie na Wawelu). W czasach współczesnych dzielnica Krowodrza należy do chętnie wybieranych lokalizacji przez osoby nabywające mieszkania. Lokale w Łobzowie dobrze się też wynajmują, gdyż obszar ten położony jest stosunkowo blisko Starego Miasta i Rynku, do którego można dotrzeć spacerem. Łobzów, niegdyś samodzielna dzielnica, a dziś część Krowodrzy jest miejscem wartym uwagi. Nie tylko dlatego, że znajdował się tu pałac królewski, wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego i słynne ogrody, po których spacerowała Anna Jagiellonka. Historia dzielnicy jest bardzo ciekawa i do dziś przypominają ją kapliczki, ogródki, drzewa oraz starsi mieszkańcy, wymieniający się opowieściami i z perspektywy parkowych ławeczek obserwujący przejeżdżających rowerzystów...

Teleportacja i omijanie korków
Przystanek autobusowy oddalony jest od budynków „Czyżewskiego 1” o około 150 m, ale jeśli ktoś ma ochotę na szybszą „teleportację” do centrum, to w 3 minuty może dojść do stacji PKP Kraków-Łobzów, a stamtąd przenieść się na Dworzec Główny w ciągu 5 minut. Szybka Kolej Aglomeracyjna to dobry sposób, by ominąć korki i błyskawicznie dojechać do pracy, a w pobliżu Czyżewskiego znajduje się nitka komunikacyjna – Kraków Łobzów – Kraków Mydlniki – Kraków Zabierzów – Kraków Business Park Zabierzów. Planujących dłuższe podróże może zainteresować czas dojazdu na lotnisko w Balicach – zaledwie kwadrans. To bardzo wygodnie, gdy po delegacji czy wyjeździe na weekend można przenieść się z dworca do domu w dosłownie kilka minut, a z lotniska – w kilkanaście.

Widoki przez kolorowe szkło
Projekt „Czyżewskiego 1” obejmuje 206 mieszkań o powierzchni od 25 do 67 mkw. Będą to lokale 1-, 2- i 3-pokojowe. Spokojna, biało-szara kolorystyka budynków zostanie przełamana balustradami z barwionego szkła, a całości dopełnią loggie, tarasy i portfenetry. Portfenetr to występujące w pałacach z okresu XVII-XIX wieku wysokie okno, sięgające od samej podłogi aż do sufitu i zabezpieczone zewnętrzną balustradą. Doświetlenie mieszkań ułatwia dodatkowo orientacja lokali – przeważnie na dwie strony świata. Jak czytamy na stronie inwestycji, istnieje także możliwość łączenia dwóch sąsiadujących ze sobą lokali. Obecnie za mkw. mieszkania w tej inwestycji zapłacimy od 6 750,00 do 8 443,00 zł.

Odpoczynek i rekreacja
Dwa dziedzińce na terenie inwestycji będą pełnić funkcję usługowo-rekreacyjną. Będzie tu można wypocząć na ławkach zamontowanych pośród alejek, czy spędzić czas z dzieckiem na placu zabaw. Warto wspomnieć, że blisko ul. Czyżewskiego działa ponad 40 placówek edukacyjnych: przedszkoli, szkół i żłobków. W tej części Krakowa zlokalizowanych jest także kilka uczelni wyższych – w pobliżu znajdują się m.in. Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza i Wyższa Szkoła Zarządzania. Ta informacja może przydać się osobom, które chcą kupić mieszkanie pod wynajem. Pomiędzy codziennymi obowiązkami Łobzów kusi terenami zielonymi i parkami. Na rolkach można dojechać do Parku Wyspiańskiego, na rowerze - do Parku Jordana lub na Błonia, a na fitness do jednego z tutejszych klubów. Zakupy można zrobić w pobliskich centrach handlowych – Galerii Bronowice, IKEA, Makro czy Galerii Krakowskiej, do której można dojechać w kilka minut koleją. Osoby lubiące wieczorne wypady do kina, teatru czy klubu muzycznego z pewnością docenią bliską odległość do centrum, dającą możliwość powrotu bez korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Garaże pod ziemią, a sklepy pod ręką
W kondygnacji podziemnej inwestycji „Czyżewskiego 1” wydzielone zostaną garaże, a na parterach obu budynków powstaną lokale usługowe, których łącznie w obu obiektach będzie jedenaście. Lokale handlowo-usługowe mogą ułatwić i przyspieszyć realizację codziennych obowiązków.

Inwestycja jest realizowana przez firmę Convector Development Spółka z o.o. To deweloper z 20-letnim doświadczeniem w budownictwie mieszkaniowym. Jak podkreśla sama firma, swoją ofertę kieruje do wymagających. Inwestor dwukrotnie zdobył tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku. Spółka jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań.

źródło: inf. prasowa

Czytaj także:

Lokum Deweloper informuje o wynikach sprzedaży

Zamknij [x]

Czytaj także:

Lokum Deweloper informuje o wynikach sprzedaży

Zamknij [x]