Szukaj nieruchomości na mapie dzielnic Krakowa

 

Inwestycje: Zabierzów

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy żadnych inwestycji spełniających Twoje kryteria.

Spróbuj usunąć niektóre parametry wyszukiwania

O dzielnicy

Jak się mieszka w Zabierzowie?

Położony na zachód od granic Krakowa Zabierzów to miejscowość stanowiąca bardzo ciekawą alternatywę dla mieszkania w stolicy Małopolski. Doskonała lokalizacja i komunikacja, kompleks biurowy, ale także Tenczyński Park Krajobrazowy i duże tereny leśne sprawiają, że jest to miejsce niezwykle atrakcyjne. Co jeszcze warto wiedzieć o życiu w Zabierzowie?

Licząca niespełna 5500 mieszkańców wieś ma wiele do zaoferowania: z jednej strony jest to mała miejscowość, z drugiej jest bramą do wielkiego miasta. Rynek zabierzowski od Rynku Głównego w Krakowie dzieli jedynie około 15 kilometrów. Bardzo blisko znajduje się Lotnisko Balice, dzięki czemu tę lokalizację mogą wybierać osoby, które często podróżują. Mieszkańcy chętnie korzystają z połączeń kolejowych linii Katowice-Kraków. Osoby wybierające samochód mogą szybko dojechać do autostrady A4.  

Inwestycje

Zabierzów jest siedzibą gminy, która doskonale wykorzystuje swój potencjał i pozyskuje fundusze unijne. Utworzona strefa ekonomiczna przynosi zyski mieszkańcom i samej miejscowości. Na jej terenie działa centrum biurowe Kraków Business Park, gdzie siedziby mają międzynarodowe koncerny. Kilka lat temu oddano do użytku budynek tzw. ratusza oraz płytę rynku. Zrównoważony rozwój wsi i gminy został doceniony m.in. tytułem Najlepszy Samorząd X-lecia w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Włodarze podkreślają, że dbają o wyodrębnianie działek budowlanych i korzystny plan zagospodarowania przestrzennego. Osoby planujące zamieszkanie w Zabierzowie z pewnością znajdą inwestycje deweloperskie oraz oferty sprzedaży działek.

Czas wolny

Po skończonej pracy mieszkańcy Zabierzowa mogą aktywnie spędzać czas. Działa tam Ośrodek Sportu i Rekreacji z basenem, powstają sale zabaw i parki. Dzięki położeniu nad rzeką Rudawą możliwe jest uprawianie kajakarstwa. We wsi działają kluby sportowe zrzeszające m.in. piłkarzy, koszykarzy, kolarzy, pływaków, kajakarzy. Piękna rzeźba terenu – miejscowość jest położona u styku Rowu Krzeszowickiego, Wyżyny Olkuskiej oraz Garbu Tenczyńskiego – zachęca do pieszych wędrówek. Szczególnie ciekawe są kręte i skaliste wąwozy, znane jako Dolinki Podkrakowskie. W okolicy znajduje się niemal 190 km szlaków, w tym 67 km pieszych, 60 km rowerowych oraz 26 km szlaków konnych.   

Infrastruktura

A co z infrastrukturą? Wszystko, co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania, można znaleźć w Zabierzowie lub bliskiej okolicy. Rodziny docenią dużą ilość miejsc w przedszkolach, działają tu także niepubliczne żłobki dla najmłodszych. W gminie działa kilka szkół podstawowych, w tym z oddziałami integracyjnymi. W centrum wsi oraz przy Kraków Business Park znajdują się stacja i przystanek kolejowy. Zakupy można zrobić w małych sklepach, dyskoncie i markecie, działają tu także bank, apteki, agencja pocztowa, ośrodek zdrowia, restauracja i stacja paliw.  

Zabierzów jest być może jedną z nielicznych wsi w Polsce, w których można mieszkać i działać wręcz lepiej, niż w wielkim mieście: mając do dyspozycji świetną infrastrukturę przy jednoczesnej bliskości przyrody. Osoby szukające miejsca w okolicy Krakowa, w którym warto zamieszkać, z pewnością powinny zapoznać się z ofertami z Zabierzowa. Jeżeli chcecie zamienić mieszkanie na większe lub interesują was domy, warto zapoznać się z ofertą rynku nieruchomości w Zabierzowie. Zamiana mieszkania na dom może być szczególnie dobrą alternatywą dla osób mieszkających obecnie w północnych lub zachodnich dzielnicach Krakowa. Zabierzów i miejscowości położone w jego okolicach to także popularny rejon wśród osób budujących samodzielnie domy. Dlatego działki na tym terenie znajdują wielu nabywców, co także wpływa na poziom ich cen.