Szukaj nieruchomości na mapie dzielnic Krakowa

 

Inwestycje: Skawina

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy żadnych inwestycji spełniających Twoje kryteria.

Spróbuj usunąć niektóre parametry wyszukiwania

O dzielnicy

Co może zaoferować Skawina?

Mieszkanie w Skawinie to ciekawa alternatywa dla życia w Krakowie. Położona zaledwie kilkanaście kilometrów od krakowskiego Rynku, oferuje dobrą komunikację, spokój i niższe ceny nieruchomości. Co jeszcze ma do zaoferowania to miasto, i co uzyskują osoby decydujące się na zamieszkanie w nim?

Lokalizacja

Tylko kilka kilometrów dzieli centrum Skawiny od granic Krakowa. Aby dojechać samochodem do okolic Rynku, wystarczy niewiele ponad 20 minut. Poza dogodnymi połączeniami drogowymi, przez odcinek autostrady A4, Zakopiankę albo drogę krajową nr 44, można także skorzystać z połączeń kolejowych oraz autobusowych. To ogromny atut Skawiny, do tego niejedyny. Miasto posiada kilkusetletnią historię i ponad 23 tysięcy mieszkańców.

Atrakcje

Położona nad rzeką Skawinką powstała decyzją króla Kazimierza Wielkiego w połowie XIV wieku. Przez wieki powstawały kościoły i dwory, które upiększają otoczenie. Zespół dworski na osiedlu Korabniki, Pałacyk „Sokół” zbudowany w doskonale zaaranżowanym Kompleksie Parkowym Skawina, efektowny Rynek, zabytkowy kościół świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza i mniejszy, Narodzenia NMP – to najciekawsze zabytki miasta. Inną atrakcją miasta jest wspomniany już park, który od kilku lat został wzbogacony o Błonia Skawińskie. To wspaniałe miejsce do spacerowania, jazdy na rowerze, rolkach czy joggingu. Na ich terenie znajduje się siłownia plenerowa i plac zabaw. Bardzo popularny jest kryty basen "Camena" z dwoma nieckami: sportową i rekreacyjną ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi, gejzerami i fontanną. Dla ciekawych miejscowego folkloru doskonałym miejscem jest bogato wyposażone Muzeum Regionalne.

Infrastruktura

Infrastruktura Skawiny jest bardzo rozbudowana, mieszkańcy mają do dyspozycji wiele placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych oraz ochrony zdrowia. Znajdują się tu żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, licea, szkoły: techniczna, muzyczna i specjalna. Szpital w Skawinie to 4 specjalistyczne oddziały, poza nim w mieście działają przychodnie i apteki. Osoby, które chcą aktywnie spędzać czas, mają do dyspozycji basen, stadion miejski i orliki, a także halę widowiskowo-sportową. Na terenie parku miejskiego znajdują się korty tenisowe. Dzięki aplikacji Skarby Blisko Krakowa można poznać największe atrakcje turystyczne na terenie regionu, w tym gminy Skawina. Gmina graniczy z Lasami Tynieckimi, co dodatkowo sprzyja obcowaniu z naturą i spacerom.

Główne zalety

Skawina nie jest jedynie przedmieściem Krakowa. Można tu z powodzeniem mieszkać i pracować, uniezależniając się od codziennych dojazdów. Na miejscu znajduje się wiele zakładów przemysłowych, w tym m.in. Elektrownia Skawina, fabryka produktów aluminiowych - dawna Huta, oraz fabryki produkujące słone przekąski i słodycze.

Dzięki niższym cenom nieruchomości i doskonałemu zapleczu, Skawina staje się bardzo ciekawą propozycją dla osób, które rozważają zakup mieszkania bądź budowę domu w najbliższym otoczeniu Krakowa. Warto zapoznać się z ofertami sprzedaży nieruchomości (mieszkań i domów) z tego miasta. Firmy deweloperskie nie realizują obecnie w Skawinie wielu inwestycji mieszkaniowych. Większość nowych mieszkań znajdziemy w ramach inwestycji położonych w lokalizacjach od strony Krakowa. Alternatywą jest także rynek wtórny, gdzie znajdziemy mieszkania w większej liczbie lokalizacji, a także bardziej zróżnicowane w zakresie układów i cen.