Szukaj nieruchomości na mapie dzielnic Krakowa

 

Inwestycje: Niepołomice

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy żadnych inwestycji spełniających Twoje kryteria.

Spróbuj usunąć niektóre parametry wyszukiwania

O dzielnicy

Poznaj Niepołomice!

Mieszkanie w pobliżu Krakowa ma wielu zwolenników – można swobodnie korzystać z bogatej oferty kulturalnej, handlowej i usługowej stolicy Małopolski, jednocześnie żyjąc w mniejszej miejscowości, która zapewnia większy spokój, ciszę, bliskość natury i – co jest bardzo ważne – niższe ceny nieruchomości. Jak się żyje w okolicach Krakowa, w Niepołomicach?

Lokalizacja

Niepołomice leżą w bliskim sąsiedztwie Krakowa, za jego wschodnimi granicami. Rynek niepołomicki od rynku krakowskiego dzieli tylko 21 km w linii prostej. Dojazd samochodem do centrum Krakowa, w zależności od obranej trasy, zajmuje około pół godziny, a droga ma długość 23-26 km. Można wykorzystać drogi krajowe 75 i 79 i wjechać do miasta przez Nową Hutę lub poruszać się mniejszymi drogami lokalnymi, wjeżdżając od strony Podgórza. Niepołomice są położone niedaleko autostrady A4. Mieszkańcy Niepołomic mogą korzystać autobusów MPK Kraków linii 211, 221 i 301 oraz połączeń autobusowych innych przewoźników.

Zabytki

Miasto liczy sobie ponad 12,5 tysiąca mieszkańców i ma wieloletnią historię, o czym świadczą zabytki, przede wszystkim Zamek Królewski, okazała budowla wzniesiona w XIV z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Znajduje się w nim Muzeum Niepołomickie, restauracja, hotel i Centrum Konferencyjne. Po żmudnej restauracji zabytków stanowi on prawdziwą wizytówkę miasta i przyciąga odwiedzających. Obok Zamku znajdują się renesansowe Ogrody Królowej Bony. Innym interesującym zabytkiem jest stojący przy rynku Kościół pod wezwaniem Dziesięciu Tysięcy Męczenników z XIV wieku.

W Niepołomicach znajduje się Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, wyjątkowe miejsce mające na celu popularyzację astronomii, oraz Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa, obiekt kulturalny, w którym mieści się Polskie Muzeum Fonografii, kino, sala widowiskowa i sale, w których odbywają się warsztaty. Ponadto miasto leży w sąsiedztwie Puszczy Niepołomickiej, co sprzyja obcowaniu z przyrodą i relaksowi na świeżym powietrzu.

Czas wolny

Okolica jest chętnie odwiedzana w celu spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Jedynie 8 kilometrów od Niepołomic, w Zabierzowie Bocheńskim, znajduje się kąpielisko z plażą. Miasto przecinają cztery piesze szlaki turystyczne, trasa rowerowa Niepołomice – Bochnia, Rowerowy Pierścień Solny oraz Szlak Bursztynowy Greenways. Dla amatorów jazdy konnej przygotowano trasę crossową o długości 8 km.

Osiedla

Można wyróżnić siedem osiedli na terenie miasta: Śródmieście, Zakościele, Zagrody, Piaski, Boryczów, Jazy i Podgrabie. Miasto posiada rozbudowaną infrastrukturę: samorządowe i prywatne żłobki i przedszkola, szkoły podstawowe, zespół szkół średnich, przychodnie i apteki, a także obiekty handlowo usługowe, w tym małą galerię handlową. W mieście działają: kompleks krytych pływalni, dwie hale sportowe oraz stadion miejski, a także biblioteka publiczna i Centrum Kultury, które dba o rozwój różnorodnych zainteresowań mieszkańców.

Dla osób, które chciałyby skupić swoje życie w okolicy, bez konieczności codziennych dojazdów do Krakowa, Niepołomice będą dobrą lokalizacją. Gmina jest przyjazna inwestorom, mieści się tutaj kilka dużych zakładów pracy. Miasto posiada różnorodne walory i z pewnością stanowi interesujące miejsce do życia w obrębie najbliższej okolicy Krakowa.

Oprócz nowych miejsc pracy, rozwój gospodarczy Niepołomic tworzy także rynek dla nieruchomości. Mieszkania i domy realizowane w Niepołomicach i okolicznych miejscowościach są poszukiwane przez pracowników okolicznych zakładów. Kupno mieszkania w Niepołomicach może być też dobrym rozwiązaniem dla osób związanych zawodowo ze wschodnimi dzielnicami Krakowa. Wśród mieszkańców Niepołomic znaleźć można więc osoby, które przeprowadziły się tu z Krakowa kupując w tym miejscu mieszkania lub budując własne domy.