Targi Mieszkań i Domów - premiery ciekawych projektów

Na rynku

W ostatni weekend lutego hala Expo Kraków zapełniła się ofertami mieszkań. Po raz kolejny w tym miejscu swoją imprezę targową zorganizowała firma Nowy Adres S.A. Goście Targów Mieszkań i Domów mogli zapoznać się z aktualną ofertą kilkudziesięciu deweloperów realizujących inwestycje w Krakowie i okolicach oraz propozycjami biur nieruchomości, doradców kredytowych, architektów i innych firm oferujących produkty i usługi dla branży mieszkaniowej.

fot. Nowy Adres S.A.
fot. Nowy Adres S.A.

Targi stały się miejscem premiery kilku ciekawych projektów. Po raz pierwszy swoją nową inwestycję zaprezentowała firma Cordia Polska. Na osiedlu Supernova by Cordia, położonym w pobliżu Tauron Areny i Parku Lotników, zaprojektowano ponad 190 mieszkań i lokal usługowy. Ogrodzone osiedle składać się będzie z pięciu 4-kondygnacyjnych budynków. Rozpoczęcie budowy przewidziano na II kwartał 2017 roku, a jej zakończenie planowane jest w III kwartale 2019 roku. Na terenie osiedla powstaną wiaty rowerowe ze stanowiskami dla jednośladów, zewnętrzna siłownia, stoły do gry w szachy, a dla najmłodszych plac zabaw.

Firma Super Krak, znana m.in. z realizacji osiedli mieszkaniowych "Bocianie Gniazdo" i "Apartamenty Kaskada", pokazała inwestycję "Nowa Siewna", która będzie realizowana u zbiegu ulic Siewnej i Bociana na Prądniku Białym.

Na stoisku firmy Urba znaleźć można było ofertę IV etapu inwestycji Skowronia 3. Projekt obejmuje dwu- i trzypiętrową zabudowę z parkingami podziemnymi i windami. Elewacje budynków mają być wzbogacone klinkierem, a całość będzie monitorowana i ogrodzona. Wszystkie mieszkania wyposażone zostaną w balkony. W ofercie znajdziemy lokale o powierzchni od 24 do 84 mkw. Zakończenie budowy tego etapu inwestycji przewidziano na I kwartał 2018 roku.

Osiedle Marzeń to kameralnie położone osiedle nieopodal Wieliczki, na pograniczu miejscowości Sułków i Zabawa. Jak czytamy na stronie inwestycji, odległość do granic Wieliczki wynosi 1,3 km, a do Niepołomic 8 km. Inwestycję realizuje firma NTS LIFT spółka cywilna. W pierwszym etapie powstanie 6 domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchni 100 m2 i dwa widokowe w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 100 m2 (z podpiwniczeniem i garażem dwustanowiskowym).

Na lipiec 2018 roku zaplanowano zakończenie budowy osiedla "Apartamenty Las Wolski", składającego się z dwunastu apartamentów w sześciu domach o charakterze zabudowy jednorodzinnej. Inwestycja powstaje na terenie Woli Justowskiej, w pobliżu Lasu Wolskiego. Budynki są zaprojektowane w technologii tradycyjnej, w każdym z nich powstaną dwa 4-pokojowe apartamenty o powierzchni 72 i 116 mkw.

Kolejna edycja krakowskich targów mieszkaniowych organizowanych przez Nowy Adres S.A. zaplanowana jest na jesień br.

R.

Czytaj także:

Zmiany cen krakowskich mieszkań

Zamknij [x]

Czytaj także:

Zmiany cen krakowskich mieszkań

Zamknij [x]