Mieszkania w sąsiedztwie Łąk Nowohuckich

Na rynku

W centrum Nowej Huty powstaje duże osiedle mieszkaniowe. Inwestycja nosi nazwę „Osiedle Botanika” i ma być zrealizowana w III kwartale 2018 roku.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

W 6-kondygnacyjnych budynkach powstanie łącznie 217 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych. Najmniejsze z nich będą miały powierzchnię 29 mkw. a największe – 89 mkw. Do lokali przynależą balkony lub ogródki. Obecnie mieszkania można kupić w cenie od 5 260,00 do 5 900,00 zł/mkw.

W inwestycji znajdzie się także 227 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Aktualnie sprzedawane są one w cenie 24 600,00 zł, a za zewnętrzne miejsce postojowe zapłacić trzeba 10 800,00 zł.

Ogrzewanie mieszkań będzie pochodzić z sieci miejskiej. Aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie, w lokalach zamontowane zostaną antywłamaniowe drzwi wejściowe klasy C oraz domofony. Dla najmłodszych mieszkańców na terenie inwestycji powstanie plac zabaw.

„Osiedle Botanika” realizowane jest przy ul. Tomickiego, w sąsiedztwie Łąk Nowohuckich. Jak czytamy na stronie inwestycji, osiedle jest z trzech stron otoczone zielenią, a źródłem inspiracji przy projektowaniu elewacji budynków była natura.

W pobliżu inwestycji działają szkoły, przedszkola i punkty usługowo-handlowe. Mieszkańcy osiedla będą mogli także korzystać z oferty położonych niedaleko obiektów kulturalnych w tym m.in.: NCK, Teatru Ludowego, Teatru Łaźnia Nowa.
Zaletą tej lokalizacji jest także bliskość przystanków komunikacji miejskiej i ścieżek rowerowych.

Inwestorem osiedla jest Stylhut Sp. z o.o. Sp. k. Projekt inwestycji przygotowało biuro architektoniczne Perbo Projekt, które ma w swoim portfolio także inne krakowskie inwestycje, w tym: Tauron Arena, Apartamenty Ludwinów, Hotel Nowotel, Rezydencja Focha.

AB

Czytaj także:

Najtańsze nowe mieszkanie można kupić w Bieńczycach

Zamknij [x]