Najtańsze nowe mieszkanie można kupić w Bieńczycach

Analizy, opinie

Nagłówki gazet niemal codziennie mówią o kolejnych rekordach w budowie i sprzedaży nowych mieszkań. Firmy deweloperskie chwalą się zaś świetnymi wynikami finansowymi. Wciąż jednak, nawet na tak rosnącym rynku, dla przeciętnego nabywcy poszukującego mieszkania na własne potrzeby, czynnikiem decydującym o kupnie bądź rezygnacji z transakcji pozostaje cena.

Poniżej przedstawiono zestawienie najtańszych mieszkań z rynku pierwotnego w poszczególnych dzielnicach Krakowa (dane portalu Dominium.pl), które może pomóc wybrać nowy lokal osobom dysponującym ograniczonym budżetem.

Najtaniej w Bieńczycach
Najtańsze mieszkanie z pierwszej ręki w Krakowie można znaleźć w Bieńczycach. Za kawalerkę o powierzchni niecałych 25 mkw. trzeba zapłacić 142,8 tys. zł. Jest to jednak oferta dla osób, które mogą czekać. Oddanie 4-piętrowego budynku, w którym znajdować się będzie lokal, jest bowiem zaplanowane na drugi kwartał 2020 roku. Niewiele droższy lokal, o metrażu nieco ponad 27 mkw. w cenie 145,2 tys. zł, jest dostępny na Wzgórzach Krzesławickich, w 3-piętrowym bloku. W tym wypadku termin oddania budynku przypada na ostatni kwartał 2018 roku. W połowie stawki znajdują się Dębniki, Swoszowice, Podgórze Duchackie oraz Krowodrza. W tych czterech dzielnicach Krakowa najtańsze mieszkania są do wzięcia za od 180 tys. zł do niecałych 190 tys. zł.

Najtańsze nowe mieszkania w poszczególnych dzielnicach Krakowa, sierpień 2017 r.

*Brak danych.Opracowanie własne na podstawie danych portalu Dominium.pl.

Stare Miasto jednak nie najdroższe
Najwyższa cena całkowita wśród najtańszych mieszkań w poszczególnych dzielnicach naszego miasta przypadła w udziale nieruchomości zlokalizowanej na Zwierzyńcu. Kształtuje się ona na poziomie 413,9 tys. zł. Nie dotyczy ona jednak kawalerki, jak w większości dzielnic, lecz mieszkania składającego się z dwóch pokoi, rozmieszczonych na 39,4 mkw. Oddanie inwestycji planowane jest w tym przypadku na ostatni kwartał 2018 roku. Warto zaznaczyć, że stawka za najtańsze lokum na Zwierzyńcu jest aż o 131 tys. zł wyższa niż za podobne mieszkanie na Starym Mieście. Obecnie na Zwierzyńcu podaż nowych inwestycji jest ograniczona, wyraźnie niższa nawet od charakteryzującego się zwartą zabudową Starego Miasta. Budowane są tam ciekawe, kameralne projekty deweloperskie ze stosunkowo niedużą liczbą lokali mieszkalnych, co przekłada się na dość jednorodną i ograniczoną ofertę.

KAN

Czytaj także:

„Słowiańskie Wzgórze” – w ofercie II etap inwestycji

Zamknij [x]