Morski klimat na krakowskim osiedlu

Na rynku

W krakowskich Dębnikach, przy ulicy Karola Bunscha, powstaje inwestycja „Bunscha Park”. W projekcie zastosowano innowacyjne technologie, dzięki którym mieszkańcy osiedla będą mogli oddychać czystym i zdrowym powietrzem. Jak czytamy na stronie inwestycji, na terenie osiedla powstaną gradiernie, czyli tężnie solankowe.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Zastosowana tutaj zaawansowana technologia spowoduje rozbijanie kropli ociekającej solanki – zajdzie zjawisko podobnie, jak przy rozbijaniu się fal morskich o brzeg. Na dalszym etapie dojdzie do hydrojonizacji, oczyszczenia powietrza i nasycenia go m.in. takimi minerałami, jak:  jod, brom, wapń, magnez, sód, potas, żelazo.

Taki klimat jest szczególnie korzystny przede wszystkim dla osób zmagających się z alergiami i uczuleniami, niedoczynnością tarczycy, niewydolnością krążenia,  a także pomaga przy problemach z koncentracją, stresem czy przemęczeniem. Inwestor informuje, że przebywanie około 2 h w tym klimacie, odpowiada 3 dniom spędzonym nad morzem.

Inwestycję „Bunscha Park” tworzy kompleks 4- i 5-kondygnacyjnych budynków z atrialnym wnętrzem, otwartym na osiach północ-południe, wschód- zachód. Na jego terenie powstanie mała architektura, liczne ciągi spacerowe, strefa chillout, a także plac zabaw dla dzieci. Przestrzeń ta zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego, który będzie się odbywał wokół kompleksu i w garażach podziemnych.

W ramach inwestycji ma także powstać galeria handlowo–usługowa. Jak czytamy na stronie inwestycji, projektując osiedle, starano tak ułożyć mieszkania, żeby docierało do nich jak najwięcej naturalnego światła. Budynki będą wykonywane z zastosowaniem naturalnych materiałów takich jak: kamień, stał nierdzewna, szkło i aluminium, które mają zapewnić zarówno wysokie walory estetyczne elewacji, jak i jej trwałość.

Deweloperem „Bunscha Park” jest Bunscha Park sp. z o.o. - spółka celowa powołana do realizacji tej inwestycji. Głównym udziałowcem spółki jest firma  WB FINANCE s.r.o., której działalność koncentruje się na: inwestycjach na rynkach kapitałowych, finansowaniu inwestycji deweloperskich i realizowaniu własnych projektów deweloperskich za pośrednictwem dedykowanych spółek celowych.
Obecnie spółka WB FINANCE s.r.o., za pośrednictwem spółek celowych, realizuje w Polce także  między innymi: budynek biurowy w Balicach, butikowy hotel przy ul. Filipa w Krakowie, konferencyjny hotel przy ul. Świerszcza w Warszawie.

A.B.


Czytaj także:

Prawie 100 000 rodzin i singli skorzystało z MdM-u

Zamknij [x]