Kolejne mieszkania w okolicach Parku Lotników Polskich

Na rynku

Firma Caba Development wprowadziła do sprzedaży nową inwestycję. Przedsięwzięcie nosi nazwę „Na Dąbiu”. Zespół mieszkaniowy powstaje przy ulicy Dąbskiej 20, na terenie dzielnicy Grzegórzki w Śródmieściu. Inwestycja „Na Dąbiu” obejmuje 117 mieszkań dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowych, o powierzchni od 33 mkw. do 103 mkw.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

 Do nabycia są także komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe zlokalizowane na kondygnacji podziemnej. W ramach inwestycji ma powstać ponad sto miejsc postojowych na poziomie posadzki, szesnaście miejsc postojowych na platformach postojowych niezależnych i sześć miejsc postojowych na platformach postojowych zależnych. Oprócz tego na parterze wydzielone zostaną dwa garaże, a na poziomie terenu działki powstanie jeszcze czternaście ogólnodostępnych miejsc postojowych, w tym pięć dla osób niepełnosprawnych.

Osiedle zostanie przyłączone do miejskiego systemu ciepłowniczego (MPEC).

Zakończenie budowy kompleksu „Na Dąbiu” planowane jest na II kwartał 2021 roku.

Część Krakowa, w której powstaje inwestycja, charakteryzuje dobrze rozwinięta sieć połączeń autobusowych i tramwajowych komunikacji miejskiej, co umożliwia dobry dojazd do centrum miasta, a także w kierunku Nowej Huty i Podgórza. W pobliżu zlokalizowane są obiekty handlowe, usługowe, rozrywkowe i sportowe, w tym między innymi Centrum Handlowe M1, Decathlon, Tauron Arena i Galeria Plaza.

Pomiędzy Aleją Jana Pawła II i Aleją Pokoju, na obszarze kilkudziesięciu hektarów rozciąga się Park Lotników Polskich z alejkami spacerowymi, ścieżkami rowerowymi, placem zabaw, boiskiem wielofunkcyjnym i placem z fontanną. Warto też dodać, że w Parku działa powstały w 2007 roku Ogród Doświadczeń imienia Stanisława Lema. Jest to plenerowy oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na jego 6-hektarowej powierzchni zgromadzono wiele urządzeń, instalacji, konstrukcji i modeli, dzięki którym odwiedzający mogą poznawać prawa fizyki i świat przyrody poprzez zabawę.

AB

Czytaj także:

Projekt „Mieszkaj w Mieście” doceniony po raz kolejny

Zamknij [x]

Czytaj także:

Projekt „Mieszkaj w Mieście” doceniony po raz kolejny

Zamknij [x]