Projekt „Mieszkaj w Mieście” doceniony po raz kolejny

Na rynku

Realizowany w krakowskich Bronowicach projekt firmy Henniger Investment S.A. uhonorowany został kolejnymi wyróżnieniami. W plebiscycie zorganizowanym w Krakowie osiedle doceniono jako „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”, przyznano mu także dwie nagrody o charakterze międzynarodowym – w plebiscycie European Property Awards 2019-20 inwestycję wyróżniono za architekturę i filozofię urbanistyczną oraz za działania komunikacyjne i prospołeczne.

fot. R
fot. R

Plebiscyt „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”, którego celem jest ułatwienie identyfikacji oraz dostarczenie informacji o miejscach wyjątkowych i przyjaznych krakowskim rodzinom, stanowi jeden z elementów prorodzinnej polityki Urzędu Miasta Krakowa. Wśród podejmowanych przez Magistrat inicjatyw ważne miejsce zajmują „kluby rodzica” – finansowane przez Miasto miejsca przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku do 3 lat i rodziców spodziewających się potomstwa. Odbywają się w nich warsztaty i spotkania służące integracji, wsparciu i dzieleniu się doświadczeniami obecnych i przyszłych rodziców oraz ich rodzin.

Taki właśnie klub rodzica, funkcjonujący w ramach klubu osiedlowego K2O i prowadzony przez Stowarzyszenie Daleko Więcej, funkcjonuje na osiedlu Mieszkaj w Mieście. Daje on zamieszkałym tam rodzinom z dziećmi, młodym i przyszłym rodzicom, możliwość skorzystania z zajęć edukacyjnych, kulturalnych i oferty rekreacyjnej.

Podczas uroczystej gali plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”, zorganizowanej w Urzędzie Miasta Krakowa, projekt Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów uhonorowano w kategorii „Firmy produkcyjne, obiekty handlowo-usługowe i mieszkalne”. Oprócz inwestycji mieszkaniowej w Bronowicach, w tej kategorii laureatami zostali także Centrum Noszenia, Centrum Handlowe M1 Kraków, Centrum Serenada, Galeria Bronowice oraz sklep IKEA w Krakowie. Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi” przyznano także punktom, placówkom oraz instytucjom w kategoriach „Hotele, gastronomia i rozrywka”, „Kultura, sport i rekreacja”, „Urzędy i edukacja” oraz „Zdrowie”. Łącznie certyfikat otrzymało 26 laureatów plebiscytu.

W tym roku Osiedle Wizjonerów, powstające w ramach projektu Mieszkaj w Mieście, uhonorowano także międzynarodowym wyróżnieniem. Nagroda ta, przyznana deweloperowi już po raz drugi za wizję urbanistyczną i projekt architektoniczny, wręczona została w ramach 11. edycji plebiscytu European Property Awards 2019-2020, w którym nominowane są inwestycje realizowane na terenie Europy.

W uzasadnieniu werdyktu jury, które nagrodziło Osiedle Wizjonerów, a konkretnie jego drugi etap (składający się z dwóch budynków z usługami i zielonym patio oraz infrastrukturą rekreacyjną), podkreślono znaczenie zaplanowanych w ramach osiedla dodatkowych funkcji, sposobu zagospodarowania terenu, dużej powierzchni terenów zielonych, wskazano również wysoką jakość wykończenia budynków.

W plebiscycie European Property Awards 2019-20 projekt osiedla Mieszkaj w Mieście nagrodzono także Grand Prix za działania komunikacyjne i prospołeczne. Projekt doceniono za działający tu, wspomniany wcześniej klub osiedlowy K2O, oferujący szeroką paletę propozycji (edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych) adresowanych do dzieci i dorosłych, ale również za współpracę z gminą, czynny udział w miejskich i branżowych inicjatywach oraz za aktywność w mediach społecznościowych, przekładającą się na dostępność informacji o osiedlu.

Osiedle Mieszkaj w Mieście to rozpisane na kilka etapów przedsięwzięcie deweloperskie, na które złoży się zabudowa mieszkaniowa, usługowa i biurowa. Część obiektów została już oddana do użytku (Naukowców – bud. A, B i C oraz Wizjonerów - bud. D i E), kolejne zostaną zrealizowane w latach 2020 i 2021. Inwestycja powstaje w pobliżu Ronda Ofiar Katynia, pomiędzy ulicami Armii Krajowej, Radzikowskiego i Katowicką.

B.

źródło: informacja prasowa

Czytaj także:

Ogrody Elizjum – nowoczesne apartamenty o podwyższonym standardzie

Zamknij [x]

Czytaj także:

Ogrody Elizjum – nowoczesne apartamenty o podwyższonym standardzie

Zamknij [x]