123. Giełda Domów i Mieszkań – nowości w ofercie krakowskich deweloperów

Na rynku

Osoby, które wybrały się na pierwsze wrześniowe targi mieszkaniowe, licząc na pojawienie się nowych inwestycji, z pewnością nie wróciły zawiedzione. Po wakacyjnej przerwie na giełdowych stoiskach znaleźć można było bowiem szereg ciekawych nowości.

fot. R
fot. R

Zorganizowana przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań giełda zgromadziła w hali Centrum Targowego Chemobudowa szerokie grono deweloperów i osób poszukujących nowego lokum.

Interesująca inwestycja pojawiła się w ofercie Inter-Bud Developer. Osiedle „Wiślane Tarasy 2.0” ma być ewolucyjnym rozwinięciem projektu Wiślane Tarasy. Pięć budynków o wyróżniającej się, futurystycznej, zaokrąglonej formie geometrycznej z kaskadowo wznoszącymi się tarasami, wzbogaci krajobraz przy wiślanych bulwarach. Lobby na dwie kondygnacje z usługami concierge, sala wielofunkcyjna do wynajęcia, piwniczka na wina, mini cygaro club, klub dla dzieci, zielone strefy wypoczynku, a w nich żywe ogrody wertykalne oraz fontanny w formie gejzerów i kul, stacje do ładowania EV, ręczna myjnia samochodowa i kompleks rekreacyjno-sportowy - to tylko część z wielu udogodnień, jakie mieszkańcom oferować będzie nowe osiedle znanego krakowskiego dewelopera.

"Osiedle Lubostroń Park" to nowa inwestycja Firmy Sobol'a Invest, zlokalizowana przy ul. Lubostroń w Krakowie. W dwóch czterokondygnacyjnych budynkach zaprojektowano łącznie 112 mieszkań. Wśród atutów oferty inwestor wymienia nowoczesną architekturę bryły budynków, elegancję wnętrz, pobliskie sąsiedztwo kameralnego pawilonu handlowego oraz parku, a także wyposażenie budynków w windy.

"Myśliwska Park" to oferta dla osób ceniących sobie bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. W inwestycji, na którą składa się 40 mieszkań i 9 domów w zabudowie szeregowej, zaprojektowano lokale od 31,5 do 177,5 mkw. Inwestycja przylega bezpośrednio do miejskiego parku z urządzonym placem zabaw dla dzieci. W okolicy znajdują się też Park Rzeczny Ogród Płaszów, Zalew Bagry i Staw Płaszowski. Inwestycję realizuje firma Okland Developer.

"Kossak Residence" realizowana jest w niedalekiej odległości od Wawelu, na działce sąsiadującej z Kossakówką - domem rodzinnym wybitnych polskich malarzy i poetów. W tej wyjątkowej lokalizacji, u zbiegu ul. Retoryka i pl. Kossaka, powstają apartamenty dla osób poszukujących prestiżowej oferty. Inwestycję prowadzi firma Polskie Domy.

Firma AWIM wprowadza do oferty "Osiedle Wzgórze Witkowickie", planowane do realizacji w dzielnicy Prądnik Biały. W katalogu giełdowym czytamy, że będzie to kompleks podmiejskich willi złożony z 16 budynków, w tym 3 domów wolnostojących oraz 13 domów w zabudowie bliźniaczej z mieszkaniami jedno- i dwupoziomowymi. Każdy dom posiadać będzie ogród, a mieszkania - dostęp do tarasu lub przestronnego ogródka. Atutem lokalizacji jest sąsiedztwo Parku Leśnego Witkowice oraz niedaleka odległość (150 m) do pętli szybkiego tramwaju.

Osoby studiujące giełdowy katalog znalazły także zapowiedź nowej inwestycji firmy Fronton, planowanej w Łagiewnikach przy ul. Fredry. "Łagiewnickie Wzgórze" to kompleks trzech budynków o nowoczesnej bryle, w których zaprojektowano popularne mieszkania od 34 do 64 mkw. Termin realizacji inwestycji przewidziano na IV kwartał 2019 roku.

"Imperial Stawowa Residence" powstaje w Bronowicach Wielkich. Jak podkreśla inwestor, firma Imperial Capital, projekt skierowany jest do osób ceniących nie tylko przystępną cenę, ale także wysoki standard wykończenia wnętrz i przestrzeń dookoła budynku. Aranżacja otoczenia zakłada rozległe, estetycznie zagospodarowane tereny zielone z harmonijnym oświetleniem i placem zabaw.

Na stoisku firmy Urba znaleźć można było ofertę domów w Sidzinie o pow. ok. 135 mkw. Każdy z dziewiętnastu budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej posiadać będzie garaż i ogródek. Ta sama firma wprowadza do oferty nowe budynki przy ul. Skowronia 3. Budynki wchodzące w skład inwestycji będą dwu- i trzypiętrowe, znajdą się w nich mieszkania o pow. od 24 do 84 mkw.

CHE162PI47 to nowa oferta firmy Modern Living. Inwestycja planowana przy ul Chełmońskiego/Piaskowej zwraca uwagę oryginalną bryłą architektoniczną.

"Magna Apartamenty" powstaną na Prądniku Czerwonym. W ofercie inwestycji, której zakończenie przewidziano na II kwartał 2019 roku, znaleźć można mieszkania w cenie od 6999 zł za mkw. oraz lokale użytkowe.

W II etapie inwestycji „Słowiańskie Wzgórze” powstanie trzypiętrowy budynek, który charakteryzować się będzie ciekawą elewacją, wykonaną z płytek klinkierowych, płytek klinkierowych szkliwionych oraz tynków w różnych kolorach. W inwestycji przy ul. Marchołta zaprojektowano 119 mieszkań od 33 do 95 mkw. Termin realizacji budynku zaplanowano na styczeń 2019 roku.

W ostatnich miesiącach zakończono sprzedaż w wielu krakowskich inwestycjach. Nowe projekty częściowo uzupełnią lokalną ofertę mieszkaniową. Kolejne miesiące pokażą, czy rynek w dalszym ciągu będzie się stabilnie rozwijał i czy ceny pozostaną na zrównoważonym poziomie.

R.

Czytaj także:

Na Prądniku Czerwonym powstaje duże osiedle

Zamknij [x]

Czytaj także:

Na Prądniku Czerwonym powstaje duże osiedle

Zamknij [x]