Trwa budowa „Apartamentów Borek”

Na rynku

Kilka miesięcy temu S.M. Wspólnota-Inwest rozpoczęła budowę nowej inwestycji na południu Krakowa. Projekt realizowany przy ul. Armii Kraków 22 nosi nazwę „Apartamenty Borek”.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

W październiku 2016 roku deweloper wystartował z budową 5-klatkowego, 4-kondygnacyjnego budynku. W obiekcie wydzielonych zostało 6 segmentów połączonych wspólnym podziemiem. W każdym segmencie znajdzie się od 9 do 12 mieszkań. Łącznie w kompleksie oddanych zostanie 67 apartamentów, 1-, 2-, 3- i 4 pokojowych. Najmniejsze mieszkania będą miały powierzchnię nieco ponad 29 mkw., a powierzchnia użytkowa największych przekroczy 70 mkw. Do największych apartamentów, położonych na 2 i 3 piętrze, doprowadzone zostaną wejścia pod instalację klimatyzacji. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki, a do lokali na pozostałych kondygnacjach przynależeć będą balkony lub tarasy. Do dyspozycji właścicieli każdego z apartamentów będzie komórka lokatorska zlokalizowana w podziemiu.

Obecnie ceny mieszkań zaczynają się od 5 800,00 zł/mkw.

Na kondygnacjach podziemnych zaprojektowano miejsca postojowe i garaże. Garaże znajdą się także na parterach budynków. Ceny garaży zaczynają się od 37 000,00 zł, a miejsc postojowych - od 26 000,00 zł.

Instalacja centralnego ogrzewania będzie zasilana z indywidualnego kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania. Inwestor zapewnia, że budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców teren inwestycji zostanie ogrodzony, zainstalowany będzie monitoring, a w mieszkaniach deweloper zamontuje drzwi wejściowe o podwyższonej odporności na włamanie.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na I kwartał 2018 roku.

Inwestycja powstaje na terenie osiedla Jugowice, w X dzielnicy Krakowa - Swoszowice. W okolicy znajduje się jeden z najwyższych punktów Krakowa – Góra Borkowska, wznosząca się na wysokość blisko 250 m n.p.m. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są placówki edukacyjne i liczne punkty handlowo-usługowe.

Warto zwrócić uwagę na historię tego miejsca. Jugowice to dawna wieś, przez którą w latach 80. XIX wielu przebiegał odcinek traktu cesarskiego do Wiednia (dziś rejon ul. Zakopiańskiej). Na przełomie XIX i XX wieku wzniesiono tu Fort nr 52a ”Łapianka”, należący do Twierdzy Kraków. Jego zadaniem było wzmocnienie szczelności południowej flanki Twierdzy od strony traktu. Budynek fortu zachował się do dzisiejszych czasów. Osiedle domów jednorodzinnych zaczęło powstawać na terenie Jugowic po II wojnie światowej. Część zabudowań na zachód od ulicy Zakopiańskiej utworzyła osiedle Kliny. W 1941 roku Jugowice zostały włączone do Krakowa jako XXIV dzielnica katastralna.

AB

Czytaj także:

MdM wraca już 8 sierpnia 2017 r.

Zamknij [x]