Proins buduje na krakowskich Klinach

Na rynku

Na rogu ulicy abp. Małysiaka i Komuny Paryskiej na krakowskich Klinach (Podgórze) powstaje osiedle mieszkaniowe, którego inwestorem jest Grupa Proins. Inwestycja będzie realizowana etapowo. Cały projekt przewiduje realizację siedmiu 3-piętrowych budynków . Obecnie trwa wznoszenie dwóch z nich, oznaczonych 3A i 3B, które powstają w ramach I etapu inwestycji.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

W tym etapie oddane zostaną w sumie 92 mieszkania -  39 w budynku 3A i 53 w budynku 3B. Będą to lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchniach od 23 do 90 mkw. Do mieszkań na parterze będą przynależały ogródki, a do tych na wyższych piętrach – balkony.

Na kondygnacjach podziemnych znajdować się będą garaże wielostanowiskowe i komórki lokatorskie.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców teren osiedla będzie monitorowany, a w mieszkaniach zamontowane zostaną antywłamaniowe drzwi wejściowe.

Instalacja C.O. będzie zasilana z własnej kotłowni gazowej. W mieszkaniach znajdą się przyłącza do kuchenek elektrycznych.

Zakończenie realizacji I etapu przewidziano na I kwartał 2019 roku.

Grupa Proins rozpoczęła swą działalność deweloperską w 1995 roku. Od tego czasu firma zrealizowała już kilkanaście inwestycji mieszkaniowych na terenie Krakowa i w jego okolicach. W portfolio dewelopera znajduje się także budynek biurowy przy ul. Wielickiej.

Obecnie w realizacji są jeszcze projekty mieszkaniowe przy ul. Mała Góra i na osiedlu Szklane Domy.
Za swoją działalność Grupa Proins zdobyła wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in.: tytuł Dewelopera Roku (w 2015 roku), tytuł Solidna Firma (w 2011 roku), nagrodę Złoty Krakowski Dukat (w 2009 roku) oraz Złoty Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play (w 2005 roku)

A.B.

Czytaj także:

Posiadacze „hipotek” z większą ochroną

Zamknij [x]