W tym etapie oddane zostaną w sumie 92 mieszkania -  39 w budynku 3A i 53 w budynku 3B. Będą to lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchniach od 23 do 90 mkw. Do mieszkań na parterze będą przynależały ogródki, a do tych na wyższych piętrach – balkony.

Na kondygnacjach podziemnych znajdować się będą garaże wielostanowiskowe i komórki lokatorskie.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców teren osiedla będzie monitorowany, a w mieszkaniach zamontowane zostaną antywłamaniowe drzwi wejściowe.

Instalacja C.O. będzie zasilana z własnej kotłowni gazowej. W mieszkaniach znajdą się przyłącza do kuchenek elektrycznych.

Zakończenie realizacji I etapu przewidziano na I kwartał 2019 roku.

Grupa Proins rozpoczęła swą działalność deweloperską w 1995 roku. Od tego czasu firma zrealizowała już kilkanaście inwestycji mieszkaniowych na terenie Krakowa i w jego okolicach. W portfolio dewelopera znajduje się także budynek biurowy przy ul. Wielickiej.

Obecnie w realizacji są jeszcze projekty mieszkaniowe przy ul. Mała Góra i na osiedlu Szklane Domy.
Za swoją działalność Grupa Proins zdobyła wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in.: tytuł Dewelopera Roku (w 2015 roku), tytuł Solidna Firma (w 2011 roku), nagrodę Złoty Krakowski Dukat (w 2009 roku) oraz Złoty Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play (w 2005 roku)

A.B.