Nowe inwestycje na zakończenie giełdowego sezonu

Na rynku

131. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań była ostatnią już w tym roku okazją do zapoznania się z aktualną ofertą krakowskiego rynku mieszkaniowego i porozmawiania z deweloperami w trakcie imprezy targowej. Odwiedzający giełdę liczyli z pewnością na pojawienie się premierowych ofert.

fot. R
fot. R

I faktycznie, część firm oprócz dotychczasowych inwestycji zaprezentowała nowe propozycje lub ich zapowiedzi.

U zbiegu ulic Saskiej i Goszczyńskiego swoje nowe osiedle ulokowała firma Bryksy. W pierwszym etapie powstanie tu 5-piętrowy budynek, który stanowić będzie część kompleksu „Saska Blu”. Oferta obejmuje mieszkania i mikroapartamenty (od 18,5 do 74 mkw.) w różnych rozkładach funkcjonalnych. Na wyższych kondygnacjach powstaną mieszkania, lokale na parterze będą natomiast pełnić funkcję handlowo-usługową. W swoich reklamach inwestor podkreśla bliskie sąsiedztwo naturalnego zalewu Bagry, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków i atrakcji tego akwenu wodnego.

Firma EXCON oferuje mieszkania w nowej inwestycji położonej przy ul. Lubostroń w Dębnikach. Kompleks „Lubostroń Park” składa się z dwóch budynków rozdzielonych zieloną strefą relaksu. Powstanie tu łącznie 112 apartamentów (od 1- do 4-pokojowych) miejsca postojowe w garażu podziemnym, miejsca postojowe naziemne oraz komórki lokatorskie. Mieszkania posiadać będą balkony, a lokale parterowe - ogródki. Ceny za metr kwadratowy w tej inwestycji zaczynają się od 6900 zł. Termin realizacji przewidziano na IV kwartał 2019 r.

„Stelmachów Park” to oferta Grupy Deweloperskiej Mak Dom. Kameralny kompleks mieszkaniowy obejmuje budynki dwu- i trzypiętrowe. Jak podkreśla inwestor, nowoczesna architektura i duże przeszklenia komponują się z naturalnym krajobrazem Bronowic. I etap inwestycji składa się z 4 budynków, w których zaprojektowano 81 mieszkań i 8 lokali usługowych. Mieszkania będą mieć powierzchnie od 25 do 75 mkw., a lokale usługowe - od 33 do 55 mkw. W II etapie zaplanowano realizację kolejnych 8 budynków. Na osiedlu powstanie także Strefa Rekreacji, z nasadzeniami, placem zabaw, ławkami i urządzeniami do ćwiczeń. Jak czytamy w katalogu giełdowym, ceny mieszkań w tej inwestycji zawierają się w przedziale 6300-7700 zł/mkw.

W IV kwartale 2020 roku przewidziane jest zakończenie realizacji inwestycji „Lublańska Park”. Budynek zlokalizowany przy ul. Promienistych na Prądniku Czerwonym obejmuje 131 mieszkań. Jak podkreśla inwestor, firma Wawel Service, duże okna zapewnią dobre doświetlenie i doskonale komponują się z nowoczesną elewacją budynku. W podziemiach zaprojektowano miejsca postojowe i komórki lokatorskie. Mieszkania mają powierzchnie od 42,88 do 82,44 mkw., a ich ceny zaczynają się od 7800 zł za mkw.

W bieżącym roku firmy deweloperskie notują bardzo dobre wyniki sprzedaży. Z rynku zniknęło więc sporo wyprzedanych inwestycji. Spore zainteresowanie nabywców oznacza, że do zaspokojenia ich potrzeb niezbędna będzie podaż nowych mieszkań. Co przygotowują krakowscy inwestorzy na rok 2019? Z pewnością będziemy się o tym przekonywać w kolejnych miesiącach i kwartałach, obserwując ich oferty. Można jedynie mieć nadzieję, że podaż równoważyć będzie popyt, co wpłynąć może na stabilizację cen mieszkań.

R.

Czytaj także:

AMRON: nieco mniej nowych „hipotek” w III kw. 2018 r.

Zamknij [x]

Czytaj także:

AMRON: nieco mniej nowych „hipotek” w III kw. 2018 r.

Zamknij [x]