Grzegórzki – nowy budynek na „Osiedlu Art City”

Na rynku

W ofercie firmy deweloperskiej EKOPARK znalazł się kolejny etap popularnej inwestycji Osiedle Art City. Nowy budynek realizowany przy ul. Fabrycznej w Krakowie oznaczony został symbolem P4.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Osiedle Art City powstaje u zbiegu Alei Pokoju i ul. Fabrycznej. 10-piętrowy budynek P4 mieści 90 lokali mieszkalnych. W najnowszej fazie Osiedla Art City zaprojektowano mieszkania o powierzchniach od ponad 46 mkw. do 73,51 mkw. i rozkładach dwu- i trzypokojowych. Deweloper podkreśla, że wszystkie lokale mają ponadstandardową wysokość 274 cm, co przełoży się na większy komfort życia mieszkańców. Do mieszkań przynależeć będą także przestronne loggie i balkony, z których największy ma łączną powierzchnię ponad 30 mkw.

Miejsca postojowe znajdą się na dwóch kondygnacjach: 0 oraz -1. Dodatkowo na zewnątrz budynku zaprojektowano także ogólnodostępne miejsca parkingowe.

Osiedle Art City objęte jest całodobowym monitoringiem, dodatkowo mieszkańcy zaopatrzeni zostaną w inteligentny klucz, umożliwiający dostęp do budynku i części wspólnych (system inteligentnego klucza). W budynku zainstalowane zostaną cichobieżne windy, powstanie także 59 komórek lokatorskich.

Nietypowym rozwiązaniem jest zaprojektowane w budynku wewnętrzne patio na kondygnacji +1, przeznaczone wyłącznie do użytku mieszkańców – bez dostępu z ulicy. Patio wyróżniać się będzie oryginalnym designem, który współtworzyć będą dzieła sztuki stworzone przez krakowskich artystów. Na terenie osiedla znajdzie się również plac zabaw dla dzieci, wydzielono także strefy zielone.
Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy. Realizacja budynku P4 ma dobiec końca w I kwartale 2020 roku.

Osiedle Art City powstaje w dzielnicy Grzegórzki, jednej z najbardziej poszukiwanych przez nabywców mieszkań. Najbliższą dużą arterią w sąsiedztwie inwestycji jest Aleja Pokoju, łącząca centrum Krakowa z Nową Hutą; podobną rolę spełnia również położona w pobliżu ulica Mogilska. Zalety lokalizacji Osiedla Art City docenią więc mieszkańcy korzystający z samochodów. Wzdłuż obu arterii biegną liczne linie tramwajowe, gwarantujące osobom preferującym komunikację zbiorową sprawne dotarcie do szkoły, pracy czy miejskich rozrywek. Aleją Pokoju kursują także autobusy MPK.

Lokalizacja u zbiegu Alei Pokoju i ulicy Fabrycznej oznacza również łatwy dostęp do infrastruktury handlowej, usługowej i rozrywkowej. Kilka minut podróży dzieli osiedle od dużych centrów handlowych, m.in. takich jak Galeria Kazimierz czy M1. W miejscu dotychczasowej galerii Kraków Plaza rozpocznie zaś działalność centrum Fashion Outlet Kraków. W tym przebudowywanym obecnie obiekcie cały czas funkcjonują także kompleks kinowy Cinema City, kręgielnia i klub fitness. Amatorzy wypoczynku na świeżym powietrzu korzystać będą mogli z nieodległego Parku Lotników Polskich, czy bulwarów wiślanych.

B.

Czytaj także:

133. Giełda Domów i Mieszkań: 6-7 kwietnia

Zamknij [x]

Czytaj także:

133. Giełda Domów i Mieszkań: 6-7 kwietnia

Zamknij [x]