„Fredry 6” – nowy adres na mieszkaniowej mapie Krakowa

Na rynku

Do oferty firmy Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. – dewelopera działającego w skali ogólnopolskiej – trafiła nowa inwestycja w Krakowie, położona przy ul. Fredry 6.

fot. materiały dewelopera
fot. materiały dewelopera

Docelowo na I etap inwestycji Budimex Nieruchomości złoży się 5 budynków liczących 3 i 4 piętra, w których zaprojektowano mieszkania o rozkładach od 1 do 4 pokoi i powierzchniach od niecałych 30 do ponad 76 metrów kwadratowych. Każdy lokal będzie miał taras, balkon, loggię lub ogródek. Inwestor podkreśla, że większość mieszkań posiadać będzie widną kuchnię. Do dyspozycji mieszkańców będą również miejsca garażowe, schowki lokatorskie oraz wózkownia/rowerownia.

Firma Budimex Nieruchomości deklaruje, że zgodnie z coraz popularniejszym trendem osiedle będzie ogólnodostępne – na jego terenie powstanie otwarty plac miejski z alejkami i lokalami usługowymi. Specjalnie dla mieszkańców powstanie natomiast strefa piknikowa ze stołami oraz plac zabaw, zainstalowane zostaną również podesty i siedziska, a także stojaki rowerowe. Teren osiedla wypełniony będzie krzewami i drzewami, zieleń znajdzie się też na dachach budynków.

Na terenie inwestycji znajdzie się niespotykany dotąd w Krakowie tzw. woonerf, czyli rodzaj przestrzeni publicznej łączącej jednocześnie cechy deptaku i jezdni, której zadaniem jest nie tylko uspokojenie ruchu kołowego, ale także stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców. Wyróżnikiem osiedla będzie również szlak spacerowy, nazwany „ścieżką Fredry”, z odniesieniami do epoki romantyzmu, której wybitnym przedstawicielem w literaturze był Aleksander Fredro.

Deweloper podkreśla także fakt, że „Fredry 6” powstaje na małym wzniesieniu, co urozmaici jej wygląd i pozwoli na ciekawe posadowienie budynków wobec ulicy. Kolorystyka budynków utrzymana będzie w odcieniach bieli, beżu i szarości. Frontowe elewacje o fakturze cegły urozmaicone zostaną stolarką okienną o barwie antracytu lub naturalnego drewna i wykonanymi ze szkła balustradami.

Ulica Fredry zlokalizowana jest w dzielnicy Łagiewniki, stanowiącej część krakowskiego Podgórza. W pobliżu nowo powstającego osiedla łączą się ważne dla południowej części Krakowa duże arterie komunikacyjne: ul. Turowicza i ul. ks. Józefa Tichnera, w pobliżu przebiega także ul. Kamieńskiego, co umożliwi mieszkańcom sprawny dojazd do centrum miasta i innych jego dzielnic, a także prosty wyjazd z Krakowa. Zwolennicy komunikacji miejskiej skorzystają zaś z kilku kursujących w pobliżu linii autobusowych lub nieodległej pętli tramwajowej w Łagiewnikach.

Realizację I etapu osiedla „Fredry 6” już się rozpoczęła, a przekazanie kluczy mieszkańcom zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

B.

Czytaj także:

Deweloperzy, banki i rośliny przyjazne alergikom

Zamknij [x]

Czytaj także:

Deweloperzy, banki i rośliny przyjazne alergikom

Zamknij [x]