Złote Sokoły 2020

Deweloper roku

W piątek 11 września 2020 roku, w trakcie uroczystej Gali Nagród, która odbyła się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ogłoszono werdykt dziewiątej edycji Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła. Ideą Konkursu, organizowanego od 2004 roku przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, jest popularyzacja pozytywnych wzorów działalności w sferze budownictwa mieszkaniowego.

fot. R.
fot. R.

Tradycyjnie podczas Gali Nagród Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku wręczana jest także Nagroda SBDiM im. Jacka Michalskiego. Jacek Michalski był jednym z pierwszych krakowskich deweloperów, inżynierem, konstruktorem i wynalazcą, właścicielem grupy Buma i współzałożycielem Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań. Nagrodą im. Jacka Michalskiego honorowane są wybitne osoby lub zespoły osób za osiągnięcia w zarządzaniu firmami, wdrażanie innowacyjnych produktów i technologii lub wyjątkowy wkład w kształtowanie przestrzeni miejskiej.

W roku 2020 laureatką Nagrody im. Jacka Michalskiego została Olga Malinkiewicz, współzałożycielka Saule Technologies, odpowiadająca w firmie za pion naukowo-technologiczny. Saule Technologies jest jedną z pierwszych na świecie firm pracujących nad wprowadzeniem na rynek perowskitowych ogniw fotowoltaicznych.

W trakcie uroczystości wręczono również Nagrodę SBDiM dla Najlepszego Studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja uzdolnionych osób, finalizujących najważniejsze pierwsze etapy w dziedzinie edukacji architektonicznej. Laureatem tegorocznej nagrody został Tomasz Obara.

W dziewiątej edycji Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku brały udział firmy, które zgłosiły zrealizowane przez siebie krakowskie inwestycje, oddane do użytkowania w latach 2018 i 2019.

W Edycji 2020 tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła otrzymały firmy:

Arkada Inwestycje
Bryksy
Dom-Bud M.Szaflarski

Nagrodę Specjalną Złotego Sokoła otrzymała firma Inter-Bud Developer.

Nagrodę Prezesa SBDiM otrzymała firma Apartamenty Klimaty.

Wyróżnienie I stopnia w Konkursie o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku otrzymały firmy:

Dasta Invest
Semaco Group
Verona Building

Wyróżnienie II stopnia w Konkursie o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku otrzymały firmy:

Excon
Geo, Mieszkanie i Dom
SM Wspólnota-Inwest

R.

Czytaj także:

Dziś wieczorem poznamy laureatów Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku 2020 i nagrodę Złotego Sokoła

Zamknij [x]

Czytaj także:

Dziś wieczorem poznamy laureatów Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku 2020 i nagrodę Złotego Sokoła

Zamknij [x]