Wieliczka: nowe osiedle przy Krzyszkowickiej

Na rynku

W graniczącej z Krakowem Wieliczce powstanie nowe osiedle, biorące nazwę od lokalizacji - „Krzyszkowicka 7”. Inwestorem jest firma PM-Development.

fot. (PM Development)
fot. (PM Development)

Na inwestycję złożą się 43 domy w zabudowie szeregowej, z których każdy pomieści dwa mieszkania. W części parterowej budynków znajdą się lokale o powierzchni 52 mkw., z tarasem i ogródkiem, na piętrach natomiast - większe mieszkania, o powierzchni 96,56 mkw. Dla każdego lokalu przewidziano miejsce postojowe, zmotoryzowani będą też mogli dokupić dodatkowe miejsca. Całość inwestycji będzie ogrodzona, a na jej teren będzie można się dostać przez bramę wjazdową sterowaną pilotem.

Sprawdź aktualne oferty z programu MdM w Krakowie! (reklama)

Osiedle otoczone będzie terenami zielonymi, które w połączeniu z pobliskimi obiektami sportowymi (basen, bieżnia lekkoatletyczna, siłownia) dadzą przyszłym mieszkańcom możliwość aktywnego wypoczynku. Infrastrukturę tworzą położone w pobliżu sklepy, szkoły i przedszkola, a także Kopalnia Soli „Wieliczka” z ofertą kulturalną i rozrywkową. Podróż koleją do centrum Krakowa ze stacji PKP Wieliczka Park zajmuje niecałe 20 minut. Ceny lokali zaczynają się od 3355 zł za mkw., dlatego część mieszkań w ofercie kwalifikuje się do rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Termin realizacji zaplanowano na III kwartał 2016 r.

B.D.

Czytaj także:

Kto bierze kredyty mieszkaniowe?

Zamknij [x]

Czytaj także:

Kto bierze kredyty mieszkaniowe?

Zamknij [x]