"Nowa 5 Dzielnica" z pozwoleniem na budowę

Na rynku

4 stycznia 2017 r. spółka Centrum Nowoczesnych Technologii otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę 4 budynków w ramach inwestycji „Nowa 5 Dzielnica”. Biuro sprzedaży, które do tej pory przyjmowało tylko rezerwacje, od nowego roku prowadzi już sprzedaż mieszkań.

"Nowa 5 Dzielnica" bud A5 (fot. materiały dewelopera)
"Nowa 5 Dzielnica" bud A5 (fot. materiały dewelopera)

"Nowa 5 Dzielnica" zlokalizowana jest u zbiegu ulic Wrocławskiej i Racławickiej, w krakowskiej dzielnicy V – Krowodrzy. W ramach I etapu inwestycji deweloper oferuje obecnie przyszłym nabywcom mieszkania w 3 budynkach, A3, A4 i A5, a w nich łącznie 481 mieszkań (128 w budynku A3, 187 w budynku A4 i 166 w budynku A5). W ofercie znajdziemy zarówno przestronne mieszkania typu penthouse, jak i mniejsze, 1-pokojowe i 2-pokojowe. Mieszkania 1-pokojowe mają powierzchnię około 30 mkw., z kolei metraże lokali 2-pokojowych mieszczą się w przedziale od około 40 mkw. do około 50 mkw. Każde mieszkanie ma zaprojektowany balkon lub loggię, na parterze zaplanowano przestronne ogródki, a dla wybranych lokali przewidziano widokowe tarasy na dachach budynków. Obecnie ceny mieszkań zaczynają się od 6 600 zł/mkw.

Do każdego z mieszkań przewidziano miejsce parkingowe w dwupoziomowym garażu podziemnym. Ponadto wokół budynków zaprojektowano miejsca parkingowe dostępne dla gości. Sprawną komunikację samochodową mają zapewnić 3 niezależne wjazdy. Dostęp do wewnętrznych dróg dojazdowych, dzięki zamontowaniu szlabanów, będzie możliwy tylko dla mieszkańców.

Dodatkowo deweloper zamierza w ramach realizowanej inwestycji wybudować nową drogę, łączącą ulicę Racławicką z ulicą Łokietka. Ma ona umożliwić sprawny wyjazd z terenu inwestycji w kierunku ulicy Opolskiej.

W częściach wspólnych budynków powstaną pomieszczenia dla rowerów i wózkownie chronione przed nieuprawnionym dostępem.

Na parterach budynków zlokalizowanych w zewnętrznych granicach kompleksu zaplanowano punkty handlowe i usługowe – przewidziano m.in. miejsce na przytulną kawiarnię. Cały parter jednego z budynków będzie przeznaczony na przedszkole z własnym, wydzielonym placem zabaw. Na terenie osiedla powstanie też drugi, ogólnodostępny plac zabaw od strony ulicy Wrocławskiej.

Właścicieli czworonogów zapewne ucieszy informacja, że na osiedlu zaplanowano wybieg dla psów. Podczas spacerów z pupilami będzie więc można korzystać ze specjalnego, ogrodzonego terenu,
 
Oddanie budynków A3, A4 i A5 zaplanowano na IV kwartał 2018 roku.

A.B.

Czytaj także:

MdM: wyczerpała się pula dopłat na 2017 rok

Zamknij [x]

Czytaj także:

MdM: wyczerpała się pula dopłat na 2017 rok

Zamknij [x]