Mieszkaj w Mieście: Na Osiedlu Wizjonerów powstał nowy żłobek

Na rynku

Mieszkaj w Mieście to nowe, duże osiedle mieszkaniowe powstające etapami w krakowskich Bronowicach. Od początku stycznia tego roku na osiedlu funkcjonuje żłobek publiczny, który prowadzony jest na zlecenie i ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

fot. R
fot. R

To kolejne miejsce przeznaczone dla rodzin z dziećmi na Osiedlu Wizjonerów. W otwartym wcześniej klubie osiedlowym K2O można bowiem korzystać m.in. z zajęć realizowanych w ramach Klubu Rodziców, który adresuje bezpłatną ofertę do rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat, a także do osób spodziewających się potomstwa. Klub K2O jest miejscem, w którym można spędzić czas z rodziną podczas wspólnych gier, zabaw czy zajęć. Przestrzeń o powierzchni 320 m2 została zaprojektowana tak, by była multifunkcjonalna i mogły się odbywać np. pokazy filmowe, debaty, wydarzenia towarzyskie i spotkania.

Szymon Domagała, Prezes Zarządu Henniger Investment S.A., firmy realizującej MWM, podkreśla: „Klub osiedlowy K2O to unikalna w skali kraju inicjatywa, która znakomicie wpisuje się w ideę osiedla przyjaznego rodzinie. Wraz z publicznym żłobkiem, który powstał w jednym z lokali na naszym osiedlu dzięki skutecznie prowadzonej przez Urząd Miasta Krakowa polityce prorodzinnej, i planowanym w kolejnym etapie Osiedla Wizjonerów przedszkolem, nasz klub sprawia, że Mieszkaj w Mieście to doskonałe miejsce dla wszystkich rodzin, szczególnie tych młodych”.

fot. materiały prasowe

Na osiedlu funkcjonować mają także inne placówki: kawiarnia, sklepy, myjnia samochodowa, lokale gastronomiczne, przedszkole, apteka. Planowane są także placówki bankowe, punkt medyczny, klub fitness oraz inne elementy miejskiej infrastruktury ułatwiające życie mieszkańców.

Mieszkaj w Mieście to posiadający własny układ urbanistyczny nowy kwartał miejski realizowany w stolicy Małopolski, u zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej. Jak wskazuje inwestor osiedla, projekt jest zorientowany na mieszkańców i ich potrzeby, dlatego działający na osiedlu żłobek, dzięki lokalizacji blisko miejsca zamieszkania, eliminować może dodatkowe dojazdy i ma ułatwić młodym mamom powrót do życia zawodowego.

Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów zostało uhonorowane w plebiscycie „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. Projekt osiedla Mieszkaj w Mieście otrzymał także dwukrotnie nagrodę European Property Award w kategorii Residential Development.

źródło: informacja prasowa

Czytaj także:

Mniej pozwoleń i oddanych mieszkań deweloperskich w styczniu

Zamknij [x]

Czytaj także:

Mniej pozwoleń i oddanych mieszkań deweloperskich w styczniu

Zamknij [x]