Wiecha na Zachodniej

Na rynku

W piątek 19 maja 2006 firma Convector Development Sp. z o.o. zorganizowała tradycyjną wiechę na terenie swojej najnowszej inwestycji przy ul. Zachodniej 25.

Wiecha na Zachodniej | zdjęcie 1


Od kilku lat Ruczaj jest największym placem budowy w Krakowie. Swoje inwestycje realizowała lub realizuje tu znaczna część inwestorów budujących w naszym mieście. Łatwiej tu o grunty nadające się pod zabudowę, a mieszkańców przyciąga sąsiedztwo Kampusu UJ, Motoroli, terenów rekreacyjnych Zakrzówka i inwestycje drogowe ułatwiające dojazd do centrum.

Obok starej części Ruczaju wyrosła wielka dzielnica nowych bloków. Właśnie na granicy „starego” i „nowego” Ruczaju, u zbiegu ulic Grota-Roweckiego i Zachodniej, powstaje nowoczesny Zespół Apartamentowy „Zachodnia”.

Wiecha na Zachodniej | zdjęcie 2


Jak podkreśla wiceprezes firmy Convector Development Marcin Zemanek, zamiarem inwestora było stworzenie wizytówki „nowego” Ruczaju.

Dlatego do współpracy spółka zaprosiła znane krakowskie biuro architektoniczne B2 Studio, które przygotowało projekt reprezentacyjnego budynku mieszkalnego, wyróżniającego się ciekawą, dwubryłową, stopniowaną architekturą i kompleksowo zaprojektowanym otoczeniem.

W dwóch częściach budynku zaprojektowano 125 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej od 36 do 103 m2 (łączna powierzchnia mieszkalna kompleksu to 7100 m2) oraz 41 komórek lokatorskich.

Autorzy projektu wpadli na pomysł wykorzystania panoramicznego widoku na Kraków i dolinę Wisły, rozciągającego się z wyższych kondygnacji, dlatego na najwyższych piętrach powstaną przestronne apartamenty „dla wymagających”, o powierzchni od 77 do 103 m2. Na piętra prowadzić będą cichobieżne, panoramiczne windy.

Właściwie cały obiekt przeznaczony jest dla osób poszukujących wyższego standardu, o czym świadczyć ma w pierwszej kolejności eleganckie wykończenie klatek schodowych i dostęp do części wspólnych za pomocą kart magnetycznych. Na terenie kompleksu zaprojektowano parking zewnętrzny i plac zabaw dla dzieci, a całość zagospodarowano terenami zielonymi.

Wiecha na Zachodniej | zdjęcie 3


We wszystkich mieszkaniach zainstalowany zostanie internet, telewizja kablowa, urządzenia sanitarne w łazience wraz z armaturą, wewnętrzna stolarka drzwiowa i drewniane okna.

Mieszkańcy „Zachodniej” powinni czuć się bezpiecznie, bo oprócz wspomnianego wyżej elektronicznego systemu kontroli dostępu do poszczególnych części obiektu (master-key) chronić ich będzie całodobowy system ochrony aktywnej obsługiwany przez agencję ochrony.

Dzięki drzwiom antywłamaniowym, portierni (ulokowanej przy zamykanej bramie wjazdowej), pełnemu ogrodzeniu terenu oraz monitoringowi stref wewnątrz (m.in. garażu podziemnego) i wokół budynku, lokatorzy będą mieć komfort spokojnego życia .

Budowę zaplanowano na ok. 16 miesięcy, a pierwsi mieszkańcy będą się wprowadzać w styczniu 2007 roku. Dzięki Generalnemu Wykonawcy - firmie WARBUD S.A. - inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem, zakończono już roboty stanu surowego otwartego, a obecnie prowadzone są dalsze prace budowlane i wykończeniowe.

Wiecha na Zachodniej | zdjęcie 4


Niestety, potencjalni nabywcy nie mogą już liczyć na kupno apartamentu przy „Zachodniej”. Ostatnie mieszkanie Convector Development sprzedał bowiem w marcu tego roku, na dziewięć miesięcy przed zakończeniem inwestycji.

Czytaj także:

Konferencja u deweloperów

Zamknij [x]

Czytaj także:

Konferencja u deweloperów

Zamknij [x]