Połowa dopłat z MdM-u trafiła do trzech województw

Na rynku

W komunikacie przeznaczonym dla mediów Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podało, że do 30 września b.r. największy udział w liczbie preferencyjnych kredytów miało województwo pomorskie.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) opublikowało dane na temat programu Mieszkanie dla Młodych. Stanowią one podsumowanie pierwszych dziewięciu miesięcy działania MdM-u. Z informacji przekazanych przez MIiR wynika między innymi, że mieszkańcy trzech województw dotychczas wykorzystali ponad połowę rządowej pomocy.

W komunikacie przeznaczonym dla mediów Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podało, że do 30 września b.r. największy udział w liczbie preferencyjnych kredytów miało województwo pomorskie (18,76%, 1686 zawartych umów). Na podium uplasowały się też dwa inne województwa - mazowieckie (18,22%, 1607 umów) i wielkopolskie (16,36%, 1545 umów). Małopolska w tym zestawieniu zajęła piątą pozycję (podobnie jak pod koniec drugiego kwartału). Udział województwa małopolskiego w liczbie preferencyjnych kredytów wyniósł 6,88%. Do końca minionego kwartału jego mieszkańcy zaciągnęli 646 zobowiązań z rządową dopłatą.   

Sprawdź aktualne oferty z programu MdM w Krakowie! (reklama)

Komunikat Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zawiera jeszcze kilka interesujących statystyk, które dotyczą MdM-u:

  • od stycznia do września b.r. zostało podpisanych 9766 umów preferencyjnego kredytu (tylko 202 z nich dotyczyły finansowania domu jednorodzinnego)
  • w trakcie dziewięciu miesięcy łączna wartość kredytów wypłaconych w programie MdM wyniosła 1,773 miliarda złotych (około 12,50% tej sumy stanowiły dotacje przekazane przez Bank Gospodarstwa Krajowego)
  • statystyczne mieszkanie z dopłatą miało powierzchnię 54,01 mkw., a jego cena wynosiła 229 800 zł
  • dom dotowany w ramach programu MdM kosztował średnio 300 500 zł i liczył sobie 83,97 mkw.


MIiR dodatkowo poinformowało, że już wkrótce trzynasty bank przystąpi do rządowego programu pomocy mieszkaniowej. Od 31 grudnia b.r. wniosek o preferencyjny kredyt będą mogli złożyć klienci Raiffeisen Banku.  


(A.P.)

Czytaj także:

Na Giełdzie SBDiM powitaliśmy jesień

Zamknij [x]

Czytaj także:

Na Giełdzie SBDiM powitaliśmy jesień

Zamknij [x]