Nowe Czyżyny – ambitne plany Budimeksu, dużo mieszkań, ceny od 4000 zł/mkw.

Na rynku

Budimex Nieruchomości poinformował o swoich planach inwestycyjnych dotyczących zabudowy dużej działki w Czyżynach. 7 lat temu firma zakupiła 14 ha gruntów, obejmujących część dawnego lotniska i ogródków działkowych. Na tym terenie spółka realizuje już osiedle Avia, a obecnie uruchamiana jest budowa drugiego kompleksu zabudowy, leżącego przy ul. Orlińskiego – całość tworzyć będzie 19 enklaw określanych marketingową nazwą Nowe Czyżyny.

Avia III, fot. Budimex Nieruchomości
W dniu 24 czerwca, w trakcie konferencji prasowej, przedstawiciele inwestora Henryk Urbański (prezes zarządu Budimex Nieruchomości), Dariusz Blocher (prezes zarządu Budimex S.A.) oraz Marek Harasymów (dyrektor biura Budimex Nieruchomości) przedstawili założenia całego projektu i najbliższe plany inwestycyjne. W spotkaniu uczestniczył także architekt Józef Białasik z Biura Architektonicznego B2 Studio, które wygrało konkurs na projekt osiedla.   

AVIA III, fot. Budimex Nieruchomości
Inwestor podkreśla, że jest to jedno z niewielu przedsięwzięć realizowanych w Krakowie, które w sposób kompleksowy, zarówno pod względem architektonicznym, jak i urbanistycznym zagospodarowuje tak duży obszar miasta. W ramach inwestycji powstaną bowiem także miejsca parkingowe, lokale usługowe, tereny zielone i miejsca służące rekreacji. Dodatkowo atutem inwestycji ma być fakt, że całość realizuje jeden deweloper – Budimex Nieruchomości i jeden generalny wykonawca Budimex S.A., co zapewnić ma sprawny przebieg realizacji.

Henryk Urbański, prezes zarządu Budimeksu Nieruchomości stwierdza, że siła i know-how grupy gwarantują sprawną i szybką budowę mieszkań w dobrej jakości i cenie. Jak mówi - spółka rozpoznała potrzebę krakowskiego rynku i przygotowała odpowiednią ofertę. Zdaniem dewelopera duży popyt na własne mieszkania w Krakowie, szczególnie wśród młodych ludzi, konfrontowany jest jednak z rzeczywistością – ceny mieszkań w stosunku do dochodów są tu najwyższe w Polsce. Również rządowy program wspierania budownictwa dla młodych w Krakowie się nie sprawdza. Pomimo dużego zainteresowania oferta jest niewielka; ze względu na niski limit w programie MdM dostępne są przede wszystkim mieszkania na peryferiach.

Orlińskiego 4, fot. Budimex Nierchomości
Dlatego spółka zdecydowała się na wprowadzenie nowej polityki cenowej i zaproponowanie cen, które na tle rynku prezentują się bardzo atrakcyjnie - prawie połowa mieszkań kosztuje do 4.400 zł/ mkw. Ceny lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Orlińskiego 4 zaczynają się już od 4.000 zł/m kw., natomiast w rozpoczynanym właśnie kolejnym, III etapie osiedla Avia – od 4.400 zł/m kw. Z zapowiedzi dewelopera wynika, że ceny każdego kolejnego etapu będą nieco wyższe.

Powstanie odpowiednia infrastruktura: lokale usługowe, tereny zielone i rekreacyjne oraz miejsca postojowe. – Już funkcjonuje wybudowana przez nas nowa droga miejska – ul. Bolesława Orlińskiego – mówi z kolei Marek Harasymów - Prowadzi od ul. Stella-Sawickiego do osiedla Avia. W tym roku rozpoczniemy prace przy jej przedłużeniu do ul. Kłosowskiego – dodaje.

Orlińskiego 4, fot. Budimex Nierchomości
Przy ul. Orlińskiego 4, w 7-piętrowym budynku zrealizowanych zostanie 139 mieszkań z balkonami, loggiami, ogródkami bądź tarasami.  Projekt obejmuje metraże od 28 do 83 mkw. w mieszkaniach od 1 do 4 pokoi. Dostępne będą także komórki lokatorskie, schowki i wózkownie. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

II etap osiedla Avia obejmuje 183 mieszkania w budynku, który składał się będzie z 3 części: dwóch 15-piętrowych oraz 7-piętrowej. W mieszkaniach zaprojektowano loggie, balkony, tarasy i ogródki. Budynek zostanie wyposażony w 5 wind i wewnętrzny, zielony dziedziniec. Będzie położony w pobliżu blisko terenu rekreacji (na dawnym pasie lotniska) oraz alei spacerowej. Powstaną tu mieszkania posiadające od 1 do 5 pokoi i powierzchnie od 28 do 116 mkw. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2016 roku.

Budimex Nieruchomości, częścią największego holdingu budowlanego w Polsce – Budimex S.A., realizuje obecnie inwestycje w trzech miastach (oprócz Krakowa, także w Warszawie i Poznaniu). Spółka posiadająca kapitał ponad 657 mln zł sprzedała w ubiegłym roku 732 mieszkania. W ciągu 14 lat działalności w 76 projektach zrealizowała blisko 8 tys. mieszkań.

RB

Czytaj także:

W Krakowie na wynajmie można zarobić 3,83%

Zamknij [x]

Czytaj także:

W Krakowie na wynajmie można zarobić 3,83%

Zamknij [x]