Konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku 2022 - poznaliśmy laureatów.

Deweloper roku

Poznaliśmy laureatów Jubileuszowej X edycji konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła. Podczas uroczystej Gali Nagród, która odbyła się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w dniu 23 września 2022 roku ogłoszono werdykt Sądu Konkursowego i wręczono nagrody.

Zdjęcie do artykułu: Konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku 2022 - poznaliśmy laureatów.

Historia konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła sięga już prawie dwudziestu lat. Celem organizowanego przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań konkursu jest propagowanie najlepszych wzorców w działalności deweloperskiej. Oceniane są podmioty realizujące inwestycje mieszkaniowe na terenie Krakowa i gmin ościennych. W dziesiątej edycji konkursu poddane zostały ocenie firmy, które oddały swoje inwestycje w latach 2020 i 2021.

Tradycyjnie podczas Gali Nagród Konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku wręczana jest także Nagroda SBDiM im. Jacka Michalskiego. Jacek Michalski był krakowskim deweloperem, inżynierem, konstruktorem i wynalazcą, właścicielem grupy Buma i współzałożycielem Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań. Nagrodą im. Jacka Michalskiego honorowane są wybitne osoby lub zespoły osób za osiągnięcia w zarządzaniu firmami, wdrażanie innowacyjnych produktów i technologii lub wyjątkowy wkład w kształtowanie przestrzeni miejskiej.

W roku 2022 laureatem Nagrody im. Jacka Michalskiego został architekt, Profesor Andrzej Wyżykowski.

W X edycji konkursu oceny firm deweloperskich podjął się Sąd Konkursowy pod przewodnictwem Profesora Andrzeja Wyżykowskiego, który piastuje funkcję przewodniczącego Sądu Konkursowego od pierwszej edycji. W składzie Sądu Konkursowego uczestniczyli: arch. Andrzej Rymarczyk – właściciel Pracowni Projektowania Architektonicznego, arch. Dorota Koźmińska – właścicielka DK-Development, Piotr Krochmal – prezes Monitora Rynku Nieruchomości, Marek Kaszyński – prezes SARP O. Kraków.

W Jubileuszowej X edycji konkursu:

Tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła otrzymały firmy: Arkada Inwestycje, Fracthon, Megapolis.

Nagrodę Specjalną Złotego Sokoła otrzymała firma Bryksy.

Nagrodę Jubileuszową (przyznaną z okazji X edycji konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła) otrzymała firma Inter-Bud Developer.

Nagrodę Prezesa SBDiM otrzymała firma Lokum Deweloper.

Wyróżnienie w konkursie o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku otrzymały firmy AWIM i Dom-Bud.

R.

Czytaj także:

Konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku

Zamknij [x]

Czytaj także:

Konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku

Zamknij [x]