Już wkrótce 117. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Na rynku

Statystyki GUS wykazują rekordowe wyniki branży deweloperskiej, a na lokalnym rynku stale pojawiają się nowe oferty inwestycji planowanych do realizacji na terenie Krakowa i w sąsiednich gminach.

fot. AP
fot. AP

Rynek nie mógłby się tak rozwijać, gdyby nie popyt zgłaszany przez nabywców mieszkań. Czy to dopiero początek boomu, czy może powinniśmy spodziewać się korekty? Na te pytania najlepiej szukać odpowiedzi w trakcie giełd mieszkaniowych, gdzie przy stoiskach targowych spotykają się bezpośrednio nabywcy i deweloperzy oferujący nowe inwestycje. Właśnie giełdowa frekwencja oraz zainteresowanie poszczególnymi stoiskami pozwala ocenić panujące wśród nabywców nastroje oraz ich preferencje w zakresie lokalizacji i szeroko pojętej oferty.

Pierwsza po wakacjach Giełda Domów i Mieszkań, organizowana tradycyjnie przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań odbędzie się już na początku września (3-4 września) w hali Centrum Targowego Chemobudowa przy ul. Klimeckiego w Krakowie. Jak zapewniają organizatorzy, na zwiedzających czekać mają specjalne oferty i promocje. W trakcie imprezy będzie można także zasięgnąć porady ekspertów z branży finansowej w temacie kredytowania zakupu nieruchomości oraz projektantów wnętrz w zakresie aranżacji wybranego mieszkania lub wnętrza. Podczas giełdy funkcjonować będzie także bezpłatne doradztwo prawne adekwatne do charakteru targów.

W pierwszym dniu giełdy ( 3 września w sobotę) odwiedzający będą mogli uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych wykładach:

godz. 12.30 – Zakup mieszkania od dewelopera - krok po kroku – Paweł Salwa, Krakowski Rynek Nieruchomości
godz. 13.00 – Nowe inwestycje Miasta Kraków i ich wpływ na ceny mieszkań – Jarosław Knap, Małopolski Przegląd Nieruchomości
godz. 13.30 – Wszystko o kredytowaniu zakupu mieszkania – Albert Opoka, Phinance SA

Jeżeli już znajdziemy się na terenie giełdy, przy wejściu otrzymamy bezpłatny Katalog Giełdowy, w którym umieszczono ciekawostki z rynku mieszkaniowego, plan stoisk z listą wystawców oraz mapę Krakowa z zaznaczonymi aktualnie realizowanymi inwestycjami deweloperskimi.

Uczestnicy targów, którzy przyjdą wraz z dziećmi, będą mogli zostawić je pod profesjonalną opieką na kolorowym placu zabaw. W trakcie imprezy funkcjonować będzie także kolorowa kawiarenka targowa.

Więcej informacji o targach znajdziemy na stronie www.gielda.sbdim.pl.
Na stronie giełdowej można pobrać bezpłatną wejściówkę.

R.

Czytaj także:

„Ciasne, ale własne” - przyszłość rynku mieszkaniowego?

Zamknij [x]

Czytaj także:

„Ciasne, ale własne” - przyszłość rynku mieszkaniowego?

Zamknij [x]