Casa Feliz - na Żabińcu powstaną dwa nowe bloki

Na rynku

Rusza budowa drugiego etapu osiedla Casa Feliz na krakowskim Żabińcu. Prace rozpoczęto w pierwszych dniach maja, termin realizacji zaplanowano natomiast na IV kwartał 2016 roku.

fot. Casa Feliz
fot. Casa Feliz

Deweloperem jest Casa Feliz, spółka celowa z portugalskim kapitałem, założona w celu realizacji tej właśnie inwestycji mieszkaniowej. Wcześniej portugalscy inwestorzy zrealizowali w Krakowie między innymi osiedle Rua Bonita przy ul. Ślicznej.

W II etapie inwestycji Casa Feliz powstaną dwa sześciokondygnacyjne budynki, dołączając do dwóch obiektów powstających w ramach I etapu, w których rozpoczynają się właśnie prace wykończeniowe. Jak informuje deweloper, jeden z nowych budynków będzie architektonicznie zbliżony do brył I etapu, drugi będzie miał zaś nieco mniejszą skalę. Projekt osiedla powstał w biurze architektonicznym Wizja, generalnym wykonawcą jest Chemobudowa Kraków S.A.

Łącznie w drugim etapie powstanie łącznie 112 mieszkań. W kondygnacji podziemnej znajdzie się wielostanowiskowy parking podziemny. Całość inwestycji realizowana jest na gruncie objętym prawem własności, a jej I etap ma zostać oddany do użytku przed końcem bieżącego roku.

B.

Czytaj także:

Tylko 13% dorosłych krakowian spłaca kredyt mieszkaniowy

Zamknij [x]

Czytaj także:

Tylko 13% dorosłych krakowian spłaca kredyt mieszkaniowy

Zamknij [x]