130. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Na rynku

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań to wydarzenie, które - oprócz długiej historii - wyróżnia się na tle innych imprez targowych także ilością edycji. W najbliższy weekend (13-14 października 2018 r.) giełda odbędzie się już po raz 130.

fot. R
fot. R

Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, od lat gromadzi czołowych krakowskich deweloperów, którzy prezentują aktualne i planowane inwestycje.

Choć na przestrzeni lat zmieniał się wygląd stoisk targowych i samo miejsce, w którym odbywa się giełda, niezmiennie budzi ona zainteresowanie nabywców mieszkań, którzy w jednym miejscu mogą zapoznać się z wieloma ofertami z Krakowa i okolicznych miejscowości. Jak dowodzą badania przeprowadzane rokrocznie przez Instytut MRN.PL, osoby poszukujące nieruchomości na giełdzie są bardzo świadomi swoich preferencji w zakresie lokalizacji oraz standardu i funkcjonalności mieszkania. Ponieważ nabywcami mieszkań w Krakowie są zarówno osoby poszukujące lokum dla zaspokojenia własnych potrzeb, jak i osoby traktujące zakup inwestycyjnie, oferty często kierowane są do określonego segmentu kupujących, np. do rodzin z dziećmi lub singli/par prowadzących aktywny tryb życia.

Spacer pomiędzy giełdowymi stoiskami pozwala ocenić, gdzie obecnie koncentruje się ruch inwestycyjny i jakie są tendencje w zakresie kształtu architektury i udogodnień dla mieszkańców. Nie wszyscy odwiedzający targi chcą kupić mieszkanie w najbliższym czasie. Część z nich zaczyna dopiero poszukiwania, porównuje ceny i inne warunki oferty. Dla nich bezpośrednia rozmowa ze sprzedającym często umożliwia uzyskanie informacji na temat inwestycji dopiero planowanych, które nie są jeszcze sprzedawane. Inni giełdowi goście chcą przeprowadzić się do nowego lokum jak najszybciej i szukają inwestycji już gotowych albo z bliskim terminem realizacji. Niezależnie od motywów, jakimi kierują się odwiedzający halę C.T. Chemobudowa przy ul. Klimeckiego w Krakowie, z pewnością doceniają oni bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm i możliwość zapoznania z giełdowymi nowościami i promocjami.

Odwiedzający imprezę otrzymują darmowy Katalog Giełdowy, prezentujący przekrój ofert mieszkaniowych, oraz mapę Krakowa, na której zaznaczone są obecnie realizowane inwestycje deweloperskie. Podczas targów można także skorzystać z bezpłatnej porady doradców kredytowych, projektowych i prawnych. Oprócz deweloperów na giełdach wystawiają się także banki i firmy doradztwa kredytowego oraz architekci, biura nieruchomości, firmy z szeroko pojętej branży mieszkaniowej i branżowe media.

Pierwszego dnia giełdy (w sobotę 13 października) zorganizowany zostanie panel wykładów prowadzonych przez analityków rynku mieszkaniowego oraz ekspertów finansowych:

o godz. 12.30

"Zakup mieszkania – jak się do tego przygotować?" – wykład poprowadzi Magdalena Hojniak, Krakowski Rynek Nieruchomości

o godz. 13.00

"Prospekt deweloperski – jak zbadać wiarygodność dewelopera" – wykład poprowadzi Jarosław Knap, Krakowska Grupa Multimedialna

godz. 13.30

"Planowanie zakupu nieruchomości z kredytem hipotecznym" – wykład poprowadzi Albert Opoka, Phinance

Bezpłatną wejściówkę oraz szerszą informację na temat targów można znaleźć na stronie: www.gielda.sbdim.pl

Czytaj także:

Nieznacznie zmniejszyła się liczba aktywnych krakowskich deweloperów

Zamknij [x]

Czytaj także:

Nieznacznie zmniejszyła się liczba aktywnych krakowskich deweloperów

Zamknij [x]