Pokoloruj swój dom

Poradnik

Firma Archeton w najnowszej prezentacji multimedialnej projektów domków jednorodzinnych – dołączonej jako bezpłatny dodatek do miesięcznika DOM NA MIARĘ 12/2005 - daje całej rodzinie szansę zabawy kolorystyką przyszłego domu.

Pokoloruj swój dom | zdjęcie 1


Po wybraniu modelu, który nas interesuje, możemy indywidualnie dobrać rodzaj i kolory pokrycia dachu, elewacji, stolarki okiennej, cokołów i innych zewnętrznych elementów wykończeniowych. Dzięki tej funkcji możemy zobaczyć swój dom na wiele miesięcy przed jego wybudowaniem.

Pokoloruj swój dom | zdjęcie 2


Oprócz możliwości oglądania wizualizacji trójwymiarowego modelu domu pod dowolnym kątem z czterech stron świata, zaproponowano także zmianę otaczającego go krajobrazu w zależności od pory roku (może w kolejnych edycjach prezentacji zostanie uwzględniony ogród?).

Pokoloruj swój dom | zdjęcie 3


Bardzo pożyteczną funkcją na stronie dotyczącej kosztorysu jest możliwość zapisania go w formacie pdf (a więc i prostego wydruku) oraz możliwość regulacji wielkości czcionki (umożliwiająca dostosowanie jej do indywidualnych preferencji).

Na płycie znalazło się również wiele dodatkowych funkcji takich jak: referencyjne zdjęcia z realizacji projektów autorstwa Archetonu oraz animowane filmy przedstawiające wnętrza domów. Oprócz funkcji dodatkowych uwzględniono wszystkie funkcje standardowe, takie jak: szczegółowy opis projektu (parametry techniczne, zastosowane technologie i konstrukcje, koszty budowy domu, schemat sytuacyjny), rzuty i przekrój domu (z możliwością powiększania, mierzenia odległości i powierzchni), kosztorys oraz dodatkowe widoki domu. Opis każdego modelu domu można zapisać w formacie pdf.

Firma Archeton działa od 1991 roku. W swojej ofercie ma blisko 700 projektów domków jednorodzinnych, garaży i obiektów handlowych.

Od stycznia 2006 roku Archeton wydaje miesięcznik "PROJEKTY DOMÓW", w którym
będzie co miesiąc prezentowana kolejna partia projektów uszeregowanych
rosnąco według powierzchni netto domów.

W numerze styczniowym (cena 3.90 zł) czytelnicy znajdą 50 najciekawszych projektów domów o powierzchni do 126 metrów kwadratowych, a ponadto kompendium wiedzy na temat dokumentacji projektowej, "Słowniczek Inwestora"
oraz krzyżówkę z nagrodami. W numerze lutowym zostaną zaprezentowane domy o powierzchni od 126 do 140 metrów kwadratowych.

Czytaj także:

Zarządzanie we wspólnocie

Zamknij [x]

Czytaj także:

Zarządzanie we wspólnocie

Zamknij [x]