Krakowski Mieszkaniowy Deweloper Roku - edycja 2014

Na rynku

Przed nami szósta edycja konkursu o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła. 19 września 2014 roku poznamy werdykt jury, które oceni dorobek firm deweloperskich realizujących obiekty mieszkaniowe na terenie stolicy Małopolski.

fot. RB
fot. RB

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Spośród kilkunastu zgłoszeń, jury wyłonieni najlepsze firmy deweloperskie, których głównymi atutami są: rzetelność i solidność zawodowa, wysoka dbałość o walory architektoniczno-przestrzenne realizowanych obiektów mieszkaniowych oraz troska o komfort przyszłych użytkowników tych obiektów.

Ogłoszenie werdyktu Sądu Konkursowego nastąpi podczas uroczystej Gali Konkursu w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa (19 września 2014 roku). Na okoliczność Gali zostanie przygotowana wystawa konkursowa oraz wydany specjalny katalog.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Prof. Jacek Majchrowski.

Firmy i inwestycje zgłoszone do Konkursu:

3D-Inwestycje jest inwestorem budynku „Apartamenty z Ogrodu" przy ul. Jesionowej 11 na Woli Justowskiej. To kameralny, 3-kondygnacyjny kompleks mieszkalny, zaprojektowany z wykorzystaniem naturalnych materiałów (m.in. drewna, kamiennych płyt i naturalnego sypkiego kamienia).
Zobacz galerię zdjęć

ABM Investments do konkursu zgłosiło zespół budynków wielorodzinnych „Osiedle Pod Dębami”, zlokalizowany przy ul. Białoruskiej 57-65. Inwestycja obejmuje pięć wielokondygnacyjnych budynków umiejscowionych w otoczeniu wiekowych dębów. Osiedle posiada kilkudziesięcioarowy wewnętrzny teren zielony z małą architekturą.
Zobacz galerię zdjęć

Nowa inwestycja firmy Arkada Inwestycje to znajdujący się przy ul. Rydla 9A nowoczesny trzypiętrowy budynek - „Dom przy Rydla”, w którym parter zajmują lokale użytkowe, zaś pierwsze i drugie piętro - przestronne mieszkania z balkonami i loggiami.
Zobacz galerię zdjęć

Firma Atal oddała do użytku dwie nowe inwestycje. Pierwsza z nich, ­ „Bronowice Residence II” przy ul. Chełmońskiego to kolejna część kompleksu składającego się z pięciu zespołów czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, obejmujących łącznie 275 mieszkań. Założenie projektowe przewidywało przygotowanie lokali mieszkalnych 2-, 3- i 4-pokojowych o zróżnicowanej powierzchni.
Zobacz galerię zdjęć

Z kolei „Lindego Park Bronowice” to siedem czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. W przestrzeni osiedla wygospodarowane zostały ogródki przynależące do mieszkań oraz wspólne ścieżki i zielone placyki. Inwestycja graniczy z terenami zielonymi dawnej Młynówki Królewskiej.
Zobacz galerię zdjęć

Firma DK-Development do konkursu zgłosiła „Kamienicę Nova” ­- kameralną inwestycję przy ul. Prochowej 9. W czteropiętrowym budynku znajduje się 31 apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach (od 32 do 79 m2). Mieszkania mogą być łączone i aranżowane zgodnie z indywidualnymi życzeniami klientów.
Zobacz galerię zdjęć

Dom-Bud przedstawia pierwszą z trzech realizacji drugiego etapu inwestycji przy al. 29 Listopada 193 C. Wielorodzinny budynek mieszkalny jest 10-piętrowym obiektem z wydzielonymi lokalami usługowymi oraz powierzchniami parkingowymi. Do użytku oddano mieszkania o najbardziej popularnych metrażach od 33 do 49 m2 o układach 1-, 2- i 3-pokojowych.
Zobacz galerię zdjęć

Fronton prezentuje budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Kamiennej 19 B. 6-piętrowy kompleks mieści się w bliskim sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej i Nowego Kleparza.
Zobacz galerię zdjęć

Hines Polska oddał do użytku zespół budynków mieszkalno-usługowych „Apartamenty Novum” przy ul. Rakowickiej 20. Są to cztery budynki o zróżnicowanej wysokości (od 4 do 9 kondygnacji naziemnych), które tworzą pełne zieleni wewnętrzne dziedzińce. Na terenie osiedla znajdują się oczka wodne oraz 2 place zabaw. Zobacz galerię zdjęć

Jedną ze zrealizowanych inwestycji firmy Inter-Bud jest „Grzegórzki Park”, mieszczący się przy ul. Pułkownika Francesco Nullo 42. To zespół budynków o charakterystycznej, kaskadowej architekturze. Osiedle posiada atrium z zielenią oraz plac zabaw dla dzieci. Zobacz galerię zdjęć

Firma Novo Maar zakończyła 10. etap budowy Osiedla Europejskiego. Najnowsza inwestycja pod nazwą ”Bruksela” znajduje się przy ul. Piltza 41-43. Składa się z trzech budynków mieszczących łącznie 195 mieszkań o powierzchni od 30 m2 do 89 m2. Osiedle posiada wewnętrzne przedszkole oraz plac zabaw.
Zobacz galerię zdjęć

O nagrodę Złotego Sokoła ubiega się także firma Probus Daczyński i Wspólnicy z inwestycją „Czarodziejska 15”. To 4-kondygnacyjny, kameralny budynek mieszkalny, zlokalizowany w zacisznej części Dębnik. Do kompleksu przynależy podziemny garaż, a do mieszkań – balkony lub ogrody.
Zobacz galerię zdjęć

Sento zgłosiło do konkursu dwie inwestycje. Budynek przy ul. Bociana 6A to pierwszy z trzech etapów inwestycji „Atrium Park”. Zespół mieszkalny został pomyślany tak, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie światła słonecznego. Wewnętrzne dziedzińce mieszczą alejki, skwery, altany i ogródki, zaś na parterze jednego z budynków ma powstać przedszkole.
Zobacz galerię zdjęć

Kompleks mieszkaniowy „SentoPark” przy ul. Miłkowskiego 7 składa się z trzech budynków. W jego pobliżu znajdują się liczne tereny zielone (Zalew Zakrzówek), a także centrum handlowe oraz przystanki komunikacji miejskiej. Realizacja inwestycji SentoPark została podzielona na trzy etapy, w których łącznie ma powstać ponad 320 mieszkań (od 1- do 5-pokojowych).
Zobacz galerię zdjęć

W listopadzie 2013 r. SM Śnieżka oddała do użytku budynek ”G”, drugi z trzech etapów inwestycji na osiedlu Złocień przy ul. Malachitowej 10. Nowe budynki mają 8 klatek, 3 piętra, boksy w gara­żu podziemnym oraz parking. Wokół terenu znajdą się: ścieżka rowerowa, place zabaw, boisko do tenisa oraz kompozycje zieleni. Każde z mieszkań wyposażone jest w balkon lub taras.
Zobacz galerię zdjęć

Spółka Mieszkaniowa Pogórze zrealizowała trzy  budynki (A, B i C) należące do osiedla przy ul. Architektów 10. Kompleks mieszkaniowy położony jest na wzniesieniu Wzgórz Krzesławickich. Składa się z pięciu budynków. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska. W sąsiedztwie osiedla znajduje się szkoła, przedszkole, a także Lasek Krzesławicki i ośrodek jazdy konnej.
Zobacz galerię zdjęć

„Apartamenty Kaskada” firmy Super Krak zlokalizowane są w północnej części Krakowa, przy ul. Dobrego Pasterza 118. Inwestycja realizowana jest etapowo. Pierwszy etap stanowią dwa budynki, wznoszące się tarasowo w kierunku północnym. Apartamenty otwarto na przestronny dziedziniec z zielenią oraz alejki z towarzyszącymi im miejscami wypoczynku. W jego obrębie przewidziano także urządzenia placu zabaw dla dzieci.
Zobacz galerię zdjęć

Budynek mieszkaniowo-usługowy przy ul. Wrocławskiej 80 to najnowszy projekt firmy Tętnowski Development. Inwestycja posiada 105 lokali mieszkalnych. W kondygnacji podziemnej znajduje się wielostanowiskowy garaż. Elewacja została dodatkowo wzbogacona o elementy kamienne. Zobacz galerię zdjęć

Więcej informacji na temat konkursu o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła znajduje się na stronie: http://www.sbdim.pl

Beata Milligan

Czytaj także:

Niekończąca się batalia o Zakrzówek

Zamknij [x]

Czytaj także:

Niekończąca się batalia o Zakrzówek

Zamknij [x]