Szukaj nieruchomości na mapie dzielnic Krakowa

 

Inwestycje: Myślenice

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy żadnych inwestycji spełniających Twoje kryteria.

Spróbuj usunąć niektóre parametry wyszukiwania

O dzielnicy

Mieszkanie pod Krakowem – ale gdzie? Poznaj Myślenice!

Wybór mieszkania lub domu w okolicy Krakowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, dla których ceny nieruchomości w granicach miasta przekraczają zasobność portfela. Nie brakuje także osób, które chcą zamieszkać w spokojnej okolicy i doceniają to, że w mniejszych miejscowościach życie płynie wolniej. Aby dokonać właściwego wyboru, warto poznać okoliczne miasta. Przedstawiamy Myślenice, malownicze miasto położone na południe od miasta Kraków.

Ciekawa lokalizacja

Myślenice to miasto powiatowe, w którym mieszka około 20 tysięcy mieszkańców. Jest położone ok. 30 kilometrów na południe od Krakowa. Miasta łączy droga ekspresowa nr 7, czyli popularna Zakopianka. Ten odcinek to droga dwupasmowa, umożliwiająca szybki przejazd pomiędzy pracą i domem. Dla osób, które nie chcą codziennie przemieszczać się własnym samochodem, komunikacja nie będzie stanowić problemu: pomiędzy Krakowem i Myślenicami kursują rozliczne autobusy i busy.

To lokalizacja, która będzie idealna dla osób szukających spokoju oraz miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. W okolicy można z powodzeniem korzystać z uroków gór, spacerując, jeżdżąc na rowerze lub nartach. Po modernizacji wszystkich odcinków Zakopianki dojazd do Zakopanego i innych podtatrzańskich miejscowości będzie szybki, co dodatkowo ułatwi częste szusowanie na stokach lub wspinaczkę.

Aktywne spędzanie czasu

Miasto leży nad rzeką Rabą, pomiędzy wzgórzami Chełm, Dalin i Uklejna. Takie położenie sprawia, że bez względu na porę roku, można tu aktywnie spędzać czas. Chełm jest miejscem szczególnie atrakcyjnym, znajduje się tam bowiem ośrodek narciarski Myślenice Sport Arena. Oferta ośrodka jest szeroka - to nie tylko świetnie przygotowane trasy narciarskie z koleją linową, ale i park linowy oraz wypożyczalnia rowerów i samochodów. W okresie letnim do miasta przyjeżdżają osoby pragnące spędzić czas nad wodą, w kąpielisku nad Rabą.

Bogata historia

Myślenice mają wieloletnią historię, jako że pierwsze wzmianki o osadzie pojawiły się już  w XIII wieku. Lokacja miasta odbyła się w roku 1342. U podnóża Uklejny znajdują się ruiny zamku, będącego około XIV i XV wieku częścią umocnień w rejonie miasta. Znajduje się tu spory rynek oraz zabytkowy kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny z obrazem Matki Boskiej Myślenickiej. Innym ciekawym zabytkiem jest Dom Grecki, kiedyś dom zajezdny, dzisiaj – siedziba Muzeum Niepodległości.

Tutaj znajdziesz wszystko!

Miasto dzieli się na sześć dzielnic: Centrum, Dolne i Górne Przemieście, Chełm, Osiedle Tysiąclecia oraz Zarabie, które jest dzielnicą turystyczną. W Myślenicach znajduje się praktycznie wszystko, co jest potrzebne do codziennego życia: sklepy, w tym galerie handlowe: Galeria Dekada, Galeria Myślenicka oraz centrum zakupowe Stara Cegielnia. Ponadto baza edukacyjna: szkoły podstawowe, liceum, zespoły szkół, funkcjonują też samorządowe oraz prywatne żłobki i przedszkola. W Myślenicach działa szpital z wieloma oddziałami specjalistycznymi. Większość wydarzeń kulturalnych organizuje Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, przy którym działa teatr i kino. Działa też Myślenickie Centrum Kultury.

Coś dla fanów sportu

Z mieszkania w Myślenicach z pewnością będą zadowoleni fani sportu. Poza wspomnianym ośrodkiem narciarskim i kąpieliskiem, w mieście funkcjonuje kryta pływalnia i działa baza treningowa Wisły Kraków. Miasto jest ostoją spokoju i sprzyja relaksowi, co dla wielu osób będzie doskonałym powodem do zamieszkania w okolicach Krakowa.

W ostatnich latach pojawiło się w tym rejonie szereg ofert nieruchomości, przede wszystkim mieszkań i domów. Lokalizacje nowych inwestycji obejmują zarówno same Myślenice, jak i miejscowości położone pomiędzy Myślenicami i Krakowem. Kupno domu lub mieszkania w jednej z tych lokalizacji może być ciekawą alternatywą dla zakupu mieszkania w Krakowie. Dotyczy to zwłaszcza osób, których miejsce pracy lub nauki położone jest w południowych dzielnicach Krakowa. Inwestycje mieszkaniowe realizowane na tym terenie mają w większości kameralny charakter, duzi deweloperzy z uwagi na skalę swoich działań wolą budować mieszkania i domy w samym Krakowie lub tuż przy jego granicach. Wielu nabywców mieszkań i domów poszukuje alternatywnych w stosunku do mieszkań wielkomiejskich możliwości zaspokojenia swoich potrzeb mieszkaniowych. Nieruchomości położone w okolicach drogi w kierunku Tatr zyskiwać więc będą z pewnością kolejnych zwolenników.